Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Generał Jaruzelski w szpitalu. Miał krwotok

0
Podziel się

Córka generała powiedziała, że niestety, ale pomoc, jakiej udzielono jej ojcu okazała się niewystarczająca.

Generał Jaruzelski w szpitalu. Miał krwotok
(AGENCJA SE/EAST NEWS)
bEiReEeZ

Gen. Wojciech Jaruzelski z powodu krwotoku trafił do szpitala. Jak powiedziała jego córka, Monika Jaruzelska, nie ma bezpośredniego zagrożenia życia._ _

_ - Kilka godzin temu został zabrany karetką do szpitala ze względu na to, że dostał bardzo silnego krwotoku z nosa i jest to kolejny raz w ciągu ostatnich dni _ - powiedziała Jaruzelska dziś wieczorem. Jak tłumaczyła, okazało się, że pomoc, jakiej poprzednio udzielano generałowi w domu, tym razem okazała się niewystarczająca.

Jaruzelska powiedziała, że 89-letni generał miał złamaną nogę, ma też rozrusznik serca. Z tego powodu bierze lekarstwa na rozrzedzenie krwi, co powoduje, że krwotok trudniej zatamować. _ Lekarze właściwie na siłę ojca w szpitalu zatrzymali _ - powiedziała.

bEiReEfb

Pytana o stan ojca Jaruzelska podkreśliła, że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. _ Jest bardzo osłabiony, właściwie o własnych siłach nie jest w stanie się poruszać, a tak silny krwotok powoduje jeszcze większe osłabienie _ - powiedziała.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80., przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

W czwartek przypada 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jak co roku w noc poprzedzającą rocznicę, przed domem Jaruzelskiego w Warszawie odbędzie się jutro wieczorem manifestacja.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy ocenili stan wojenny. Był uzasadniony? Blisko jedna piąta sądzi, że najważniejszym powodem było utrzymanie komunistów przy władzy.
Szykuje się wielka manifestacja. 13 grudnia W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest zagrożona, z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest kwestionowana.
Prezydent spędzi tę rocznicę w więzieniu Prezydent mówił o tym polskim dziennikarzom w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.
bEiReEfC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)