Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gdzie warto studiować prawo

0
Podziel się:

Uniwersytet Warszawski ma najlepszy wydział prawa w Polsce. Nieznacznie wyprzedził on Uniwersytet Jagielloński i Wrocławski.

Gdzie warto studiować prawo

Uniwersytet Warszawski ma najlepszy wydział prawa w Polsce. Tak wynika z rankingu prawniczych kierunków na uczelniach publicznych, przygotowanego przez "Gazetę Prawną".

Wydział Prawa i Administracji na stołecznej uczelni nieznacznie wyprzedził analogiczne wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Na kolejnych miejscach wśród uczelni publicznych znalazły się kierunki prawnicze na uniwersytetach w Łodzi i Białymstoku.

Wśród uczelni niepublicznych pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Wyższa Szkoła Handlu i Prawa imienia Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz gdyńska Wyższa Szkoła Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych.

W rankingu "Gazety Prawnej" brano pod uwagę jakość kadry profesorskiej poszczególnych wydziałów - w tym liczbę profesorów i doktorów habilitowanych. Pozostałe kryteria to tak zwana jakość i siła kształcenia - czyli między innymi możliwość nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Ostatnim kryterium w rankingu były wymogi i jakość absolwentów - brano tu między innymi pod uwagę czy studenci kształcą się w systemie punktowym ECTS.

prawo
wiadomości
wiadmości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)