Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dymisja janukowycza
24.02.2014 19:39

Gdzie jest Janukowycz? Jest odpowiedź, ale...

Odsunięty od władzy prezydent wciąż znajduje się na Ukrainie - oświadczył dzisiaj wieczorem szef służby bezpieczeństwa (SBU) Wałentyn Naływajczenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Odsunięty od władzy prezydent wciąż znajduje się na Ukrainie - oświadczył dzisiaj wieczorem szef służby bezpieczeństwa (SBU) Wałentyn Naływajczenko. O tym, że Wiktor Janukowycz jest na Ukrainie, poinformowała także jego doradczyni Hanna Herman.

_ - Tak, jest na terytorium Ukrainy. Gdybyśmy wiedzieli gdzie, to raportowalibyśmy już o wykonaniu wydanego przez prokuraturę nakazu jego zatrzymania _ - przekazał Naływajczenko. Zadeklarował, że społeczeństwo będzie na bieżąco informowane o poszukiwaniach ściganego listem gończym obalonego szefa państwa.

Herman, deputowana Partii Regionów byłego prezydenta, która w poniedziałek nieoczekiwanie pojawiła się w parlamencie w Kijowie, również przekazała, że Janukowycz nie wyjechał z kraju. Herman towarzyszyła Janukowyczowi jeszcze w sobotę, gdy przebywał on w Charkowie na wschodniej Ukrainy. Była doradczyni prezydenta powiedziała, że nie wyrzeka się swej współpracy z nim. - _ Janukowycza jest komu potępiać, a ja nie wyrzekam się ludzi _ - podkreśliła.

Media uważają, że Janukowycz znajduje się w bazie wojskowej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu na Krymie. Władze tego nie potwierdzają. Tatarska telewizja ATR podała z powołaniem się na swoje źródła, że b. prezydent jest w jednostce rosyjskiej piechoty morskiej w Zatoce Kozackiej, a do jego ewakuacji przygotowano okręt desantowy Floty Czarnomorskiej.

List gończy za Janukowyczem, jako jednym z organizatorów masowego zabójstwa ludzi, wydano w poniedziałek rano. Według oficjalnych informacji po raz ostatni byłego prezydenta widziano w okolicach Sewastopola.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja o Janukowyczu: "Pod presją zachodu" Tak podsumowuje ostatnie wydarzenia na Ukrainie rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta.
Kliczko domaga się ukarania Janukowycza "Ukaranie Janukowycza będzie jednym z zadań nowych władz kraju."
Janukowycz przepadł bez śladu. "Nie wiemy gdzie jest" Ostatni raz obalonego prezydenta widziano w Doniecku na wschodzie kraju.
Tagi: dymisja janukowycza, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz