Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdzie dziś można zrobić zakupy? Sprawdź

0
Podziel się:

Dzisiaj, podobnie jak w każde święto niemal wszystkie sklepy i centra handlowe będą zamknięte, ale...

Gdzie dziś można zrobić zakupy? Sprawdź
(Eric Herchaft/Reporter)

Dzisiaj, podobnie jak w każde święto niemal wszystkie sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Kodeks pracy zabrania zatrudniania pracowników handlu w święta - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy.

Super, hipermarkety i wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe powinny być nieczynne. Otwarte mogą być tylko małe osiedlowe sklepiki, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilnoprawną. Czynne mogą być też stacje benzynowe, apteki, restauracje, kawiarnie, kwiaciarnie.

Danuta Rutkowska zaznaczyła, że za zmuszanie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę do handlowania w święta, grozi grzywna w wysokości od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych.

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy wykazały, że Polacy przyzwyczaili się do przepisów zakazujących handlu w święta. Do Inspekcji wpływa coraz mniej skarg z tym związanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja: Ważne by nie jeździć na pamięć Mogą się pojawić miejsca parkingowe na pasach ruchu, wyłączone ulice lub ruch jednokierunkowy.
Zobacz, ile wydamy na znicze, kwiaty i podróże we Wszystkich Świętych W tym roku połowa badanych deklaruje, że chce wydać na ozdoby jak najmniej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)