Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Gazeta Polska Codziena" przeprsza kandydata SP

0
Podziel się

Spółka Forum, przeprosiła kandydata Solidarnej Polski w wyborach do Senatu na Podkarpaciu Kazimierza Ziobro.

"Gazeta Polska Codziena" przeprsza kandydata SP
(TommL/iStockPhoto)
bErmSCwl

Zgodnie z postanowieniem rzeszowskiego sądu wydawca _ Gazety Polskiej Codziennej _, spółka Forum, przeprosiła kandydata Solidarnej Polski w wyborach do Senatu na Podkarpaciu Kazimierza Ziobro. Przeprosiny zostały wyemitowane w sobotę po godz. 20 w radiu RDN Małopolska.

Wydawca _ GPC _ musiał przeprosić Ziobrę za nieprawdziwe informacje, jakie ukazały się w spocie radiowym, zapowiadającym piątkowy tekst w gazecie, w którym miało być napisane, że Ziobro był członkiem PZPR.

W sobotę Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wydał prawomocne postanowienie, w którym zobowiązał wydawcę _ GPC _ do wyemitowania na antenie radia RDN Małopolska sprostowania tej informacji i przeprosin za naruszenie dóbr osobistych Ziobry.

bErmSCwn

Po godz. 20 lektor przeczytał najpierw treść sprostowania zgodnego z orzeczeniem sądu:

_ Zarząd Forum SA, wydawca dziennika +Gazeta Polska Codziennie+, oświadcza, iż twierdzenie, jakoby Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii robotniczej jest nieprawdziwe _.

Następnie podana została treść przeprosin, także zgodna z orzeczeniem rzeszowskiego sądu:

_ Zarząd Forum SA, wydawca dziennika +Gazeta Polska Codziennie+ przeprasza pana Kazimierza Ziobro za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez sformułowanie nieprawdziwego twierdzenia, iż pan Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej _.

bErmSCwt

Zarówno sprostowanie, jak i przeprosiny mają zostać wyemitowane także w niedzielę o godz. 8 rano na antenie radia RDN Małopolska.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro chce opodatkowania banków i... Zamierza przedstawić propozycje mające na celu doprowadzenie do również opodatkowania sieci hipermarketów.
Ziobro: zarzuty wobec mnie są fałszywe _ - To gremium jest tragifarsą, a nie poważnym organem śledczym _ - powiedział Zbigniew Ziobro przed posiedzeniem komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.
"Niech prezydent przeprosi za te słowa!" Według Zbigniewa Ziobry zachowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego "nie ma precedensu".
bErmSCwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)