Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w syrii
28.03.2011 15:33

Gaz łzawiący i strzały przeciw protestującym

Syryjskie siły bezpieczeństwa tak potraktowały uczestników antyrządowej demonstracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Syryjskie siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego wobec kilku tysięcy demonstrantów, którzy zebrali się w mieście Dara na południu Syrii i protestowali przeciwko stanowi wyjątkowemu. Świadkowie mówią, że użyto też broni. *

Demonstranci, jak informuje agencja Reuters, powołując się na świadka zajścia, zebrani na głównym placu miasta wznosili okrzyki: _ Chcemy godności i wolności _, a także _ Nie - dla stanu wyjątkowego _.

Agencja Associated Press (AP) pisze, że w proteście w Darze uczestniczyło do 4 tysięcy ludzi i że wobec zgromadzonych użyto gazu łzawiącego. Świadek zajść, na którego powołuje się AP, mówi, że słyszał też wystrzały z broni palnej, lecz wydaje się, że funkcjonariusze strzelali jedynie w powietrze.

W Syrii od połowy marca trwają protesty, których uczestnicy domagają się reform politycznych i przestrzegania praw obywatelskich. Jednym z głównych żądań syryjskich demonstrantów jest zniesienie stanu wyjątkowego, wprowadzonego 8 marca 1963 roku, gdy do władzy doszła partia Baas.

Wiceprezydent Syrii Faruk esz-Szaraa zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu dwóch najbliższych dni prezydent Baszar el-Asad ogłosi ważne decyzje, które _ zadowolą naród syryjski _. Eksperci przypuszczają, że chodzi o zniesienie stanu wyjątkowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t136014.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;to;nie;libia;stany;nie;pomoga,106,0,801642.html) Syria to nie Libia, Stany nie pomogą Waszyngton potępia przemoc stosowaną przez władze w Damaszku, ale nie zamierza interweniować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t136135.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konflikt;w;syrii;zaostrza;sie;plonie;siedziba;partii;baas,65,0,801345.html) Konflikt w Syrii zaostrza się. Płonie siedziba partii Baas Syryjczycy biorą udział w pogrzebach zabitych podczas zamieszek demonstrantów, a potem wychodzą na ulice.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t136132.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstanie;w;syrii;zaczyna;sie;na;facebooku,201,0,801225.html) Powstanie w Syrii zaczyna się na Facebooku Na popularnym portalu społecznościowym obywatele nawołują do wyjścia na ulice.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz