Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Garri Kasparow oskarżony o pogryzienie policjanta

0
Podziel się:

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, zarzucił policjantom, że go pobili.

Garri Kasparow oskarżony o pogryzienie policjanta
(PAP/EPA)

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, były mistrz świata w szachach Garri Kasparow został oskarżony o ugryzienie w rękę policjanta podczas zatrzymania w Moskwie. Wcześniej Kasparow zarzucił policjantom, że go pobili.

Do incydentu doszło przed moskiewskim Chamowniczeskim Sądem Rejonowym, dokąd lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) i były kandydat na prezydenta Rosji przyszedł, aby zamanifestować solidarność z sądzonym tam członkiniami feministycznej grupy punkrockowej Pussy Riot.

Policja poinformowała, że przygotowuje już na Kasparowa materiały dla Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Według policji, pogryziony przez opozycjonistę funkcjonariusz wymagał pomocy lekarskiej.

Sam Kasparow zaprzecza, jakoby ugryzł policjanta. _ Owszem, stawiałem opór, ale zęby miałem zaciśnięte _ - oświadczył polityk.

Kasparow dodał, że nie wie, dlaczego go zatrzymano. _ Stało się to, gdy udzielałem wywiadu. Zostałem wsadzony do awtozaku (policyjnego pojazdu przeznaczonego dla zatrzymanych), gdzie mnie pobito. Nie potrafię powiedzieć, kto konkretnie to zrobił. Człowiek ten miał na sobie mundur omonowca (funkcjonariusza sił specjalnych policji) _ - oznajmił. Szef OGF podkreślił, że formalnych zarzutów jeszcze mu nie przedstawiono.

Przedstawiono je natomiast innemu opozycyjnemu politykowi, koordynatorowi radykalnego Frontu Lewicy Siergiejowi Udalcowowi także zatrzymanemu w piątek przed Chamowniczeskim Sądem Rejonowym. Oskarżono go o udział w nielegalnej akcji. Przed sądem stanie 23 sierpnia.

W rejonie moskiewskiego sądu zatrzymano co najmniej 40 osób, w zdecydowanej większości stronników Pussy Riot.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą już Putina. "To jest nasze miasto!" Ponad 30 tys. osób wyszło we wtorek na ulice Moskwy, aby po raz kolejny zażądać odejścia Władimira Putina z Kremla.
Widowiskowe manifestacje dla Pussy Riot Kolorowe kominiarki na pomniku Armii Radzieckiej, pikiety przed ambasadą Rosji, a także budzące kontrowersję powalenie drewnianego krzyża - tak wyglądały akcje solidarności z artystkami z Pussy Riot.
Członkinie Pussy Riot skazane. Jest wyrok W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)