Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Garnitury za pieniądze partii trafiły do rejestru korzyści? RP pyta PO

0
Podziel się:

Ruch Palikota chce wiedzieć, czy polityk PO, który otrzymał garnitur, wpisał go do rejestru korzyści, czy odprowadził podatek od darowizny.

Garnitury za pieniądze partii trafiły do rejestru korzyści? RP pyta PO
(East News)
bESNxTCd

Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek uważa, że gdyby okazało się, iż politycy PO, którzy otrzymali garnitury kupione za partyjne pieniądze, nie wpisali tego faktu do rejestru korzyści i nie odprowadzili podatku od darowizny, to doszłoby do złamania prawa podatkowego.

Rozenek pytał dziś na konferencji prasowej, który polityk Platformy otrzymał garnitury nabyte z publicznych pieniędzy. _ - Interesuje nas lista nazwisk, kto konkretnie, czy był to premier Donald Tusk?, minister Sławomir Nowak?, Joanna Mucha? _ - pytał.

Ruch Palikota chce też wiedzieć, czy polityk PO, który otrzymał garnitur, wpisał go do rejestru korzyści, czy odprowadził podatek od darowizny i czy wpisał ten fakt do podatkowego zeznania rocznego PIT. _ Sądząc po markach, to są garnitury bardzo drogie _ - zauważył Rozenek. Jak ocenił, osoba, która otrzymała garnitur, miała obowiązek odprowadzić podatek od darowizny.

bESNxTCf

_ Chcemy wiedzieć, czy są w Polsce święte krowy, które mogą nie płacić podatku _ - zaznaczył Rozenek.

Rozenek podkreślił, że gdyby okazało się, iż politycy PO - którzy otrzymali garnitury - nie wpisali tego faktu do rejestru korzyści i nie odprowadzili podatku od darowizny, to doszłoby do złamania prawa podatkowego. _ Każdy obywatel, w tym również posłowie, politycy powinni przestrzegać przepisów prawa podatkowego _ - mówił.

Poseł RP Michał Kabaciński przypomniał, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora do rejestru korzyści należy zgłaszać informacje o darowiźnie otrzymanej od podmiotów krajowych lub zagranicznych, jeżeli jej wartość przekracza 50 proc. najniższego wynagrodzenia pracowników za pracę, obowiązującego w grudniu roku poprzedzającego, określonego przez ministra pracy.

Według Kabacińskiego cena garniturów nabytych przez PO na pewno przekracza 50 proc. najniższego wynagrodzenia pracowników za pracę. O kupowaniu przez Platformę z pieniędzy partyjnych m.in. drogich garniturów donosiły ostatnio media.

bESNxTCl
Czytaj więcej w Money.pl
Jest czwarty uciekinier z Ruchu Palikota _ Nie chcę walczyć językiem agresji _ - powiedziała. I dodała, że cztery miesiące temu apelowała na forum klubu o poważną dyskusję na temat programu Ruchu Palikota. Lider jest zdziwiony jej decyzją.
Mimo protestów PO przyśpieszy zmiany w... Pomysł wstępnie popierają Ruch Palikota i Solidarna Polska.
Polacy będą mogli zakładać firmy na próbę? Ruch Palikota chce zwiększyć liczbę zakładanych firm przez wprowadzenie zwolnienia ze składek emerytalnych i podatku dochodowego w pierwszych 90 dniach funkcjonowania firmy.
bESNxTCG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)