Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gangsterzy kontrolują więzienie na północy kraju

0
Podziel się

Cały zakład, dopuszczając się tortur wobec innych osadzonych i wykonuje na nich egzekucje.

Gangsterzy kontrolują więzienie na północy kraju
(Polaris Images/East News)
bEqonJfp

Opublikowany raport ws. warunków panujących w wybranym więzieniu na północy Brazylii ujawnił, że więźniowie należący do wpływowych gangów de facto kontrolują cały zakład, dopuszczając się tortur wobec innych osadzonych i wykonując na nich egzekucje.

W więzieniu Pedrinhas w Sao Luis z rąk innych więźniów zginęło co najmniej 59 osadzonych, w tym trzej - przez obcięcie głowy. Dochodziło też do stosowania wymyślnych tortur. Więzienie jest przeludnione, strażnicy nie sprawują w nim praktycznie żadnej władzy, a wymierzaniem kar i nagród zajmują się gangi.

Wchodzące w skład raportu nagrania zawierają _ najbardziej barbarzyńskie sceny, jakie widziałem _ - podkreślił autor dokumentu. Raport zostanie wkrótce przekazany Sądowi Najwyższemu.

bEqonJfr

Pedrinhas jest owiane złą sławą, ponieważ dochodzi w nim często do wojen gangów. W październiku br. wybuchły tam zamieszki; zginęło wówczas 13 osób, a 30 odniosło obrażenia.

Wiele więzień jest niedofinansowych, co sprawia, że kontrolują je wpływowe gangi. Dlatego też rząd brazylijski coraz częściej rozważa przekazanie odpowiedzialności za zarządzanie częścią więzień prywatnym firmom - pisze BBC.

Minister sprawiedliwości Jose Eduardo Cardozo w ubiegłym roku powiedział, że Brazylia ma _ system więziennictwa rodem ze średniowiecza, co nie tylko stanowi naruszenie praw człowieka, ale też uniemożliwia realizację najważniejszego aspektu kary - reintegracji społecznej osadzonych _.

Brazylia zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby osadzonych. W więzieniach zdolnych, w pierwotnym zamyśle, pomieścić 300 tys. osób karę pozbawienia wolności odbywa 500 tys. osób. Władze twierdzą, że mimo budowania nowych więzień skazanych przybywa zbyt szybko i przez to trudno jest poprawić warunki w istniejących już zakładach.

bEqonJfx
Czytaj więcej w Money.pl
Więzienie za przemyt mleka w proszku W Hongkongu władze wprowadziły ograniczenia dotyczące przewozu przez granicę mleka w proszku dla niemowląt, bo masowo wykupywali je Chińczycy.
Po 34 godzinach zatrzymali uciekiniera Mężczyzna uciekł ze spacerniaka w sobotę około południa. 29-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniami, przebywał w areszcie od ponad 3 miesięcy.
Szwedzkie więzienia świecą pustkami Na pomoc chcą ruszyć Norwegowie. Zaproponowali podnajmowanie cel dla norweskich skazańców.
bEqonJfS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)