Notowania

Przejdź na
policja
27.02.2013 09:33

Gangster z policyjnej toplisty już w Polsce

Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Podejrzany o zamordowanie w 1990 r. dwóch członków gangu z Pruszkowa Bogdan G. trafił już do Polski - podała dziś śląska policja. Mężczyzna został zatrzymany w grudniu ub. roku w Hiszpanii.

Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 r. - po tym, gdy podczas porachunków z członkami gangu z Pruszkowa miał zabić dwóch z nich.

Poszukiwaniami zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach. 51-letniego obecnie Polaka poszukiwano międzynarodowym listem gończym.

_ - Na przestrzeni kilku ostatnich lat ustalono, że poszukiwany od dłuższego czasu może przebywać w Hiszpanii. Wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Śledczy nawiązali współpracę z hiszpańskimi policjantami, która w efekcie, w grudniu ub. roku, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania Bogdana G. _ - poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.

Według informacji medialnych na ślad mężczyzny trafiono nieoczekiwanie podczas badania sprawy niewielkiej kradzieży w centrum handlowym w Bilbao. Został zatrzymany przed domem, w którym miał mieszkanie. Posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Jak donosiły media, mężczyzna w przeszłości miał żyć m.in. z kradzieży samochodów na zamówienie, a także zajmować się handlem diamentami.

Dzisiaj śląska policja poinformowała o przetransportowaniu Bogdana G. do Polski - samolotem w policyjnej asyście. O jego dalszym losie zdecydują Prokuratura Okręgowa w Warszawie i sąd. Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie.

Czytaj więcej w Money.pl
CBŚ rozbiło gang. Handlowali papierosami W garażach woj. śląskim funkcjonariusze znaleźli ok. miliona nielegalnych papierosów, zatrzymali ośmiu podejrzanych.
Sprawca napadu na bank zwolnił zakładnika i poddał się Policja podała, ze sprawca to około 20-letni Niemiec; zażądał 1 mln euro i możliwości ucieczki.
Gangster przemycił prawie miliard papierosów Jest to już dwunasty podejrzany, którego zatrzymała policja w tej sprawie.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz