Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gangi w Meksyku. Samoobrona obywatelskiej zabiła 9 gangsterów

0
Podziel się:

W potyczce ciężko ranni od odłamków pocisków z granatnika zostali dwaj członkowie samoobrony obywatelskiej.

Gangi w Meksyku. Samoobrona obywatelskiej zabiła 9 gangsterów
(Polaris/East News)

Zdesperowani mieszkańcy niespełna siedmiotysięcznego miasteczka Tancitaro w stanie Michoacan (zachodni Meksyk) w potyczce z terroryzującym okolicę gangiem narkotykowym Rycerze Templariusze zabili wczoraj dziewięciu jego członków.

Miejscowy lekarz, Jose Manuel Mireles, który stoi na czele dziewięciu _ grup samoobrony _ utworzonych przez mieszkańców stanu, poinformował telewizję CNN Mexico, że ludność Tancitaro ostrzegły o zbliżaniu się kolumny samochodów Rycerzy Templariuszy do miasta dzwony miejscowego kościoła katolickiego.

Członkowie grup samoobrony zdążyli zabarykadować ulice prowadzące do centrum miasteczka

W potyczce ciężko ranni od odłamków pocisków z granatnika zostali dwaj członkowie samoobrony.

Miejskie i wiejskie grupy samoobrony w stanie Michoacan powstały w lutym tego roku w odpowiedzi na falę morderstw, uprowadzeń i rabunków. Dziennik _ Milenio _ ukazujący się w stolicy Meksyku napisał przed dwoma tygodniami, cytując raport wywiadu meksykańskiego, że Rycerze Templariusze płacą co roku urzędnikom stanowym w Michoacan 325 milionów pesos (około 25 milionów dolarów) łapówek za tolerowanie ich przestępczych działań.

Niektórzy wysocy urzędnicy stanowi występują przeciwko powstawaniu zbrojnych grup obywatelskiej samoobrony, a zwłaszcza przeciwko wyposażaniu ich w broń używaną przez meksykańskie siły zbrojne.

Rycerze Templariusze - powiedział w związku z tym wydarzeniem gubernator stanu Michoacan, Fausto Vallejo Figueroa - zajmują się obok handlu narkotykami na dużą skalę wymuszaniem haraczy od kupców i terroryzują mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelanina między policjantami. Są ofiary Jedni zapewniali ochronę złodziejom, drudzy przybyli z zamiarem udaremnienia kradzieży.
Podniesienie cen sposobem na otyłość? Organizacja pozarządowa "Władza konsumentów" poparła projekt dodatkowego opodatkowania napojów słodzonych.
Supertunel do przerzutu narkotyków zamknięty Zbudowany na głębokości ponad 10 metrów, z siecią elektryczną, wentylacją i systemem kolejki elektrycznej, łączył meksykańskie miasto Tijuana z amerykańskim San Diego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)