Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gangi w polsce
21.01.2015 11:15

Gang "Gumisia" zlikwidowany! Ukradli auta warte 2 mln euro

Według ustaleń funkcjonariuszy w latach 2009-2012 w Niemczech i Szwajcarii przestępcy dokonali kilkunastu włamań do salonów samochodowych, skąd skradli co najmniej 70 samochodów różnych marek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Ponad 70 samochodów wartych 2 mln euro ukradli członkowie gangu, który został zlikwidowany przez CBŚP wspólnie z policją niemiecką i słowacką. Zatrzymano wszystkich członków grupy i jej szefa, który w latach 90. pod pseudonim _ Gumiś _ terroryzował Kraków grożąc podkładaniem bomb.

Jak ocenił w środę rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, zlikwidowany gang był jedną z większych grup przestępczych działających na terenie Polski, Słowacji, Niemiec oraz Szwajcarii. Według ustaleń funkcjonariuszy w latach 2009-2012 w Niemczech i Szwajcarii przestępcy dokonali kilkunastu włamań do salonów samochodowych, skąd skradli co najmniej 70 samochodów różnych marek (mercedes, audi, ford, mazda, volkswagen, hyundai) wartych około 2 mln euro.

_ - W śledztwie prowadzonym w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie zatrzymano i przedstawiono zarzuty wszystkim 19 członkom grupy, w tym jej szefowi, który w latach 90. XX w. terroryzował Kraków grożąc podkładaniem ładunków wybuchowych _ - poinformował Ciarka. Krakowska Prokuratura Apelacyjna skierowała już do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia w tej sprawie.

Członkami gangu było kilkunastu Polaków, a także trzej obcokrajowcy - obywatele Słowacji, Ukrainy i Mołdawii. Byli to mężczyźni w wieku od 25 do 40 lat, karani wcześniej za m.in. kradzieże i paserstwo samochodów.

W sumie 19 osobom przedstawiono 38 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Grozi im do 10 lat więzienia. Dziewięciu z nich osadzono w tymczasowym areszcie.

W trakcie śledztwa policjanci odzyskali kilka skradzionych samochodów oraz części pochodzące ze zdemontowanych pojazdów, takich jak silniki czy elementy karoserii o łącznej wartości około 500 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczono też mienie oskarżonych o wartości przekraczającej 334 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Czescy policjanci "kradli" auta złodziejom Największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów został rozbity.
Ukradli mu jaguara. Odzyskał go po 46 latach Samochód, który znikł w 1968 roku sprzed jego mieszkania, policja odnalazła latem podczas rutynowej kontroli transportu starych aut na sprzedaż do Holandii.
Te samochody najczęściej kradną w stolicy Do największej liczy kradzieży aut - zarówno osobowych, jak i dostawczych czy ciężarowych - doszło na terenie podległym Komendzie Stołecznej Policji, czyli w Warszawie i jej okolicach.
Tagi: gangi w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz