Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Funkcjonariusze z Polski w tym roku zatrzymali 13 poszukiwanych w całej Europie

0
Podziel się

W ostatnim czasie, funkcjonariusze z KGP zajmowali się sprawą 34-letniego Tomoriego T. obywatela Serbii, który był poszukiwany po całej Europie w związku z podwójnym zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem na terenie Węgier.

Funkcjonariusze z Polski w tym roku zatrzymali 13 poszukiwanych w całej Europie
(Szymon Blik / REPORTER)
bEqofRKJ

W tym roku policjanci z wydziału poszukiwań KGP zatrzymali w Polsce 13 osób poszukiwanych w Europie m.in. za międzynarodowy przemyt narkotyków i wymuszenia rozbójnicze. Z kolei dzięki informacjom przekazanym zagranicznym policjantom zatrzymano 14 poszukiwanych.

Wydział poszukiwań i identyfikacji osób działa w Biurze Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. Jest to specjalny policyjny zespół zajmujący się m.in. w wymianie informacji i ścisłej współpracy z jednostkami poszukiwawczymi na terenie Polski i całej Europy.

_ - Dzięki temu funkcjonariusze zatrzymują najbardziej poszukiwanych i szczególnie niebezpiecznych przestępców, którzy szukają schronienia w różnych miejscach nie tylko na terenie naszego kraju, ale także całego kontynentu _ - powiedział Karol Jakubowski z KGP.

bEqofRKL

Ten specjalny wydział wchodzi w skład Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych. _ - Jednym z ich zadań jest ścisła współpraca z krajami członkowskimi sieci, aby szybciej i skuteczniej zatrzymywać tych, którzy ukrywają się przed organami ścigania. Błyskawiczna wymiana informacji jest kluczowym elementem współpracy przy zatrzymywaniu najbardziej poszukiwanych _ - podkreślił Jakubowski.

W tym roku, dzięki międzynarodowej współpracy, policjanci wydziału poszukiwań KGP zatrzymali na terenie Polski 13 osób poszukiwanych min. za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, gwałt, międzynarodowy przemyt narkotyków, wymuszenia rozbójnicze, fałszowanie dokumentów, a także osób poszukiwanych na terenie Europy za oszustwa na tak zwanego _ wnuczka _.

Z kolei dzięki informacjom zebranym przez funkcjonariuszy z komendy głównej a następnie przekazanym zagranicznym policjantom zatrzymano 14 poszukiwanych min. za zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, międzynarodowy przemyt narkotyków, posiadanie broni palnej, fałszerstwa i oszustwa.

W ostatnim czasie, funkcjonariusze z KGP zajmowali się sprawą 34-letniego Tomoriego T. obywatela Serbii, który był poszukiwany po całej Europie w związku z podwójnym zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem na terenie Węgier.

bEqofRKR

_ - Do KGP dotarła informacja, że mężczyzna może znajdować się na terenie naszego kraju. Funkcjonariusze ustalili fałszywe tożsamości jakimi posługiwał się Tomori T. a także to, że mężczyzna nie przebywa już w Polsce tylko we Francji. Te dane przekazali kolegom z Węgier, ci z kolei przesłali je do Francji. Dzięki tej wymianie informacji Tomori T. został zatrzymany przez francuskich policjantów _ - powiedział Jakubowski.

Innym przykładem pomiędzy europejskimi zespołami poszukiwawczymi była sprawa 26-letniego obywatela Niemiec. Alexander M. zdefraudował na terenie Niemiec duże sumy pieniędzy i aby uniknąć zatrzymania na fałszywych dokumentach przedostał się do Polski.

_ - Poszukiwacze ustalili, że 26-latek był DJ'em w kilku nocnych klubach w Warszawie, ale obecnie przybywa we Francji. Francuzi, po otrzymaniu informacji z Polski, zatrzymali Alexandra M., który teraz odpowie przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości _ - powiedział Jakubowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten brutalny gwałt zmienia Indie Przemoc wobec kobiet nie jest już tematem tabu i coraz więcej spraw zgłaszanych jest na policję.
Chciał wjechać do Pałacu Elizejskiego. Policja... Policja zatrzymała mężczyznę usiłującego staranować samochodem bramę do Pałacu Elizejskiego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.
Wysadzili w powietrze bankomat Mieszkańcy słyszeli eksplozję po 3:00 w nocy, ale sądzili, że to wybuch gazu, albo pieca.
bEqofRLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)