Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Funkcjonariusz MO trafia przed sąd

0
Podziel się:

Pion śledczy IPN w Rzeszowie oskarżył byłego kierownika referatu śledczego o popełnienie w 1948 r. dwóch zbrodni komunistycznych.

Funkcjonariusz MO trafia przed sąd
(Reporter)
bELaAhNh

Pion śledczy IPN w Rzeszowie oskarżył byłego kierownika referatu śledczego w komendzie powiatowej Milicji Obywatelskiej w Jaśle (Podkarpackie) Józefa W. o popełnienie w 1948 r. dwóch zbrodni komunistycznych polegających na znęcaniu się nad zatrzymanymi.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Jaśle. Jak poinformował naczelnik pionu śledczego rzeszowskiego IPN Grzegorz Malisiewicz, Józef W. czynów tych dopuścił się między 9 a 24 kwietnia 1948 r.

Według aktu oskarżenia, Józef W. fizycznie i moralnie znęcał się nad Bronisławem W., którego podejrzewał o przynależność do Armii Krajowej. Miał go m.in. wielokrotnie bić kablem po całym ciele. Obrażał go też wulgarnymi słowami.

bELaAhNj

Wielokrotnie, o różnych porach dnia i nocy - jak ustalili prokuratorzy - Józef W. znęcał się także nad innym zatrzymanym w areszcie jasielskiej milicji Edmundem K. Biciem chciał go zmusić do złożenia wyjaśnień obciążających Bronisława W.

Józef W. przesłuchany podczas śledztwa w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że nigdy nad nikim się nie znęcał i nikogo nie uderzył. W ocenie prokuratorów IPN, jego wyjaśnienia są sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa Trynkiewicza znów w sądzie Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zbada zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza T.
Córka Cimoszewicza zrujnuje Wprost? Sąd Apelacyjny w Warszawie ma dziś ogłosić, czy wykonalny jest wyrok amerykańskiego sądu, który zasądził od tygodnika dla córki byłego premiera prawie 750 tysięcy dolarów odszkodowania.
To oni ukrywali Katarzynę W.? Jest wyrok Kar po 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata zażądał prokurator dla dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzynie W.
bELaAhNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)