Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundamentaliści porwali i zabili Włocha

0
Podziel się

Vittorio Arrigoni, aktywista Międzynarodowego Ruchu Solidarności z Palestyną zginął w trakcie próby odbicia przez siły bezpieczeństwa.

Fundamentaliści porwali i zabili Włocha
(andydr/CC/Flickr)
bEivdkrp

Obywatel Włoch, będący działaczem propalestyńskim, został uprowadzony i zabity w Strefie Gazy. Do porwania przyznali się islamscy fundamentaliści mający powiązania z Al-Kaidą. Grozili, że zabiją mężczyznę, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione.

Ciało Vittorio Arrigoniego znaleziono tam w opuszczonym budynku w nocy z czwartku na piątek. Poinformował o tym kontrolujący Strefę Gazy Hamas.

Arrigoni, aktywista Międzynarodowego Ruchu Solidarności z Palestyną (ISM), został uduszony przez swych porywaczy, gdy trzy godziny po uprowadzeniu siły bezpieczeństwa szturmowały kryjówkę, w której był przetrzymywany. Podczas operacji aresztowano dwóch porywaczy, a trzeci jest poszukiwany.

bEivdkrr

W opublikowanym w czwartek na YouTubie krótkim filmie przedstawiciele fundamentalistycznego nurtu islamu - salafizmu, prawdopodobnie powiązani z al-Kaidą, poinformowali o porwaniu Włocha. Zagrozili, że zamordują go, jeśli do piątkowego popołudnia Hamas nie wypuści z więzień wszystkich członków ich ruchu, w tym przywódców organizacji.

Na nagraniu widać lekko poranioną twarz Włocha, który ma zakryte oczy. Jeden z porywaczy trzyma mężczyznę za włosy.

Zobacz także: ZOBACZ NAGRANIE Z PORWANYM WŁOCHEM (j. arabski):

Współzałożycielka Międzynarodowego Ruchu Solidarności (ISM) Huwaida Arraf powiedziała agencji AP, że uprowadzony mężczyzna jest najprawdopodobniej jednym z członków jej organizacji. W Gazie przebywał z przerwami od ponad dwóch lat.

bEivdkrx

ISM działa na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy. Jest znany z tego, że próbuje utrudniać akcje izraelskiego wojska.

Arrigoni był pierwszym uprowadzonym cudzoziemcem w Strefie Gazy od przejęcia władzy tam przez Hamas, cztery lata temu. W marcu 2007 roku salafici porwali reportera BBC Allana Jonstona, po 114 dniach jednak go uwolnili.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t136781.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izraelskie;samoloty;atakuja;strefe;gazy,190,0,807358.html) Izraelskie samoloty atakują Strefę Gazy Palestyńczycy podają, że atak miał miejsce w pobliżu Dżabal Ris, wschodniego przedmieścia Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t136338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;aresztowal;40;palestynczykow,193,0,802497.html) Izrael aresztował 40 Palestyńczyków Chodzi o zabójstwo pięcioosobowej rodziny żydowskich osadników w Itamar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sporny;raport;o;zbrodniach;w;strefie;gazy,66,0,805442.html) Sporny raport o zbrodniach w Strefie Gazy Izrael odmówił współpracy z komisją Goldstone'a. Izraelskie dochodzenia odrzuciły oskarżenia o popełnienie zbrodni wojennych.
bEivdkrS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)