Notowania

francja
03.02.2014 22:46

Francja zwleka z ustawami dotyczącymi rodziny

Władze zapowiedziały, że nie przedstawi projektu w tym roku. Uzasadnieniem jest napięty kalendarz parlamentarny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Socjalistyczny francuski rząd ogłosił dziś, że nie przedstawi w tym roku - jak było to planowane - projektu ustaw dotyczących rodziny. Dzień wcześniej w Paryżu i Lyonie odbyły się wielotysięczne demonstracje w obronie tradycyjnego modelu rodziny.

_ - Prace przygotowawcze muszą potrwać _ - przekazały źródła z otoczenia premiera Jean-Marca Ayrault. Jak zastrzegły, rząd nie przedstawi projektu w tym roku, a _ kalendarz parlamentarny jest napięty _.

Wczoraj dziesiątki tysięcy ludzi - 100 tysięcy według policji i ponad 500 tys. według organizatorów - wzięły udział w Paryżu i Lyonie w marszach w obronie _ rodziny i dziecka _. Demonstracje odbyły się w rok po wielkich protestach przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych.

Początkowo rządowy projekt miał zostać zaprezentowany w kwietniu radzie ministrów; następnie, w drugiej połowie roku, miał trafić pod obrady parlamentu.

Głównym zapisem projektu miało być wyposażenie rodzin rekonstruowanych w nowe _ narzędzia prawne _, aby uwzględnić rolę innych członków rodziny (chodzi głównie o nowych partnerów któregoś z rodziców) m.in. w procesie edukacji dziecka. Natomiast w pierwszych próbach załagodzenia konfliktu rząd ogłosił w poniedziałek rano, że będzie sprzeciwiał się ewentualnym poprawkom zmierzającym do legalizacji instytucji matek zastępczych (GPA) i technik wspomaganego rozrodu (PMA) dla par lesbijskich.

Decyzja rządu, by nie przedstawiać tekstu w tym roku, została uznana za zwycięstwo przez organizatorów niedzielnych akcji. Organizatorką manifestacji była grupa inicjatywna, która przyjęła nazwę _ Manifa dla wszystkich _ w odpowiedzi na hasło _ śluby dla wszystkich _, pod którym występowali zwolennicy małżeństw homoseksualnych, zalegalizowanych we Francji w maju 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
MON wyda na to około 12 milionów złotych Żołnierze - wysłani do wsparcia francuskiej misji w Republice Środkowoafrykańskiej - zgłosili gotowość do działania.
Wyciekły dane 800 tys. klientów Orange Orange był obiektem ataku informatycznego na stronie orange.fr, w wyniku którego przejęto osobiste dane - napisał operator w liście do niektórych klientów. Dotyczy to 3 proc. klientów Orange.
Kochanka prezydenta Francji nominowana do... Nie wiadomo jednak, czy pojawi się na ceremonii, bo po ujawnieniu jej romansu z prezydentem Francois Hollandem nie pojawiła się publicznie.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz