Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antyislamski film
19.09.2012 11:22

Francja wzmacnia ochronę swoich ambasad

Szef francuskiego MSZ jest zaniepokojony opublikowaniem karykatur Mahometa przez satyryczny tygodnik Charlie Hebdo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Francja wprowadziła specjalne środki bezpieczeństwa w celu ochrony swych ambasad po opublikowaniu karykatur Mahometa przez francuski tygodnik satyryczny _ Charlie Hebdo _ - poinformował w środę minister spraw zagranicznych Laurent Fabius.

- _ Wysłałem instrukcje, by we wszystkich krajach, w których może to (publikacja) wywoływać problemy, wprowadzono specjalne środki ostrożności _ - powiedział szef dyplomacji w radiu France Info.

Minister wyraził zaniepokojenie w związku z opublikowaniem karykatur Mahometa przez znane z sarkastycznego humoru pismo. Przedstawiają one m.in. nagiego proroka. Fabius ocenił, że _ w obecnym kontekście _ jest to _ dolewanie oliwy do ognia _. - _ Trzeba zachować równowagę _ - dodał.

Szef dyplomacji mówił, że we Francji obowiązuje wolność słowa, lecz w czasie, gdy w wielu krajach muzułmańskich emocje wzbudza antyislamski film, _ dolewanie oliwy do ognia _ nie jest _ słuszne ani inteligentne _. Minister nazwał przy tym film _ Niewinność muzułmanów _ idiotycznym i absurdalnym.

Film, który przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci, wywołał w ostatnim tygodniu w świecie muzułmańskim falę gwałtownych antyamerykańskich protestów, w których zginęło ponad 30 osób.

Strona internetowa tygodnika _ Charlie Hebdo _ rano była niedostępna. Powodem może być problem techniczny, zbyt duże obciążenie lub działanie hakerów - spekuluje agencja AFP.

Na stronie tygodnika na Facebooku pod zdjęciem okładki najnowszego wydania w środę rano znajdowało się ponad 1,6 tys. komentarzy, zarówno negatywnych jak i pozytywnych. Okładka przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: _ Nie wolno sobie drwić _. Na górze widnieje napis _ Nietykalni 2 _, będący nawiązaniem do popularnego filmu o podobnym tytule.

Tygodnik w wersji drukowanej był rozchwytywany we francuskich kioskach.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokują w Rosji dostęp do YouTube? Według ministra portal może zostać zablokowany po 1 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o czarnych listach, tj. rejestrze stron internetowych zawierających treści, których rozpowszechnianie na terytorium Rosji jest zakazane.
Premier zarządził blokadę YouTube Wszelkie próby wejścia na stronę tego serwisu internetowego w Pakistanie są blokowane z powodu niestosownej treści.
Amerykanie niszczą tajne dokumenty Decyzja o niszczeniu tajnych materiałów w sytuacji, jaka panuje w Libanie, ma charakter rutynowy.
Tagi: antyislamski film, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz