Notowania

wojna na ukrainie
28.08.2014 20:50

Francja wezwała Rosję do uszanowania suwerenności Ukrainy

Francja wezwała Rosję do uszanowania suwerenności Ukrainy, a Kijów do przyznania szerszej autonomii wschodniej części kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Francja wezwała Rosję do _ uszanowania suwerenności Ukrainy _, a Kijów do przyznania szerszej autonomii wschodniej części kraju. Prezydent François Hollande wygłosił przemówienie podczas Konferencji Ambasadorów.

Jest to doroczne spotkanie wszystkich francuskich ambasadorów. Jako jedno z zagrożeń dla pokoju na świecie François Hollande wymienił sytuację na Ukrainie.

François Hollande wezwał Moskwę, aby _ szanowała suwerenność Ukrainy, przestała popierać separatystów i skłoniła ich do zawarcia zawieszenia broni _. _ Rosja musi skutecznie kontrolować swoją granicę i skończyć z przerzutami broni i sprzętu. Oczywiście, gdyby się okazało, że żołnierze rosyjscy znajdują się na ziemi ukraińskiej, byłoby to niedopuszczalne i nie można byłoby tego tolerować _.

Prezydent Hollande wezwał z kolei Kijów, aby _ wykazał się wstrzemięźliwością przy prowadzeniu działań wojskowych _. Ukraina powinna przejść proces decentralizacji ze znacznie większą autonomią dla regionów rosyjskojęzycznych.

Hollande przypomniał, że Putin i Poroszenko spotkali się po raz pierwszy w Normandii w czerwcu i że w spotkaniu tym aktywnie uczestniczyła Angela Merkel. Zaproponował ponowne czterostronne spotkanie w tym samym składzie, ale pod warunkiem, że uprzednio zostaną zarysowane kontury porozumienia pokojowego. _ Odpowiedź powinna przyjść przede wszystkim ze strony Rosji _ - podsumował prezydent Francji.

Tagi: wojna na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz