Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Minister Hollande'a skazany za publiczną obrazę

0
Podziel się:

Sąd w Paryżu uznał Arnauda Montebourga za winnego publicznej obrazy za nazwanie szefów spółki żeglugi promowej SeaFrance łobuzami.

Francja: Minister Hollande'a skazany za publiczną obrazę
(ell brown/CC/Flickr)

Sąd w Paryżu uznał Arnauda Montebourga, ministra ds. reindustrializacji w rządzie nowego socjalistycznego prezydenta Francji Francois Hollande'a, za winnego publicznej obrazy za nazwanie szefów spółki żeglugi promowej SeaFrance _ łobuzami _.

Montebourg, znany działacz antyglobalistyczny, użył tego sformułowania w opublikowanym w ubiegłym roku wywiadzie prasowym.

Sąd skazał ministra na symboliczną grzywnę czterech euro, która zostanie przekazana czterem poszkodowanym. SeaFrance, utrzymująca połączenia promowe z Wielka Brytanią i zatrudniająca kilkaset osób, zaprzestała w ubiegłym roku działalności z powodu strat.

Montebourg twierdzi, że jego krytyka była utrzymana w granicach przyzwoitości, ale członkowie konserwatywnego ugrupowania UMP wezwali ministra do ustąpienia.

Jak zaznacza agencja Associated Press, środowy wyrok jest kłopotliwą sprawą dla nowego rządu, który przy swym zaprzysiężeniu w ubiegłym tygodniu zobowiązał się przestrzegać specjalnego kodeksu etycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Podnieśli wiek emerytalny. Teraz chcą obniżyć Francuski rząd przedstawił swój program społeczny, obejmujący poważną zmianę, jaką jest obniżenie z powrotem wieku emerytalnego.
Euroobligacje? Gdy weźmiecie się w garść Za wprowadzeniem euroobligacji opowiedział się Francois Hollande. Chce nakłonić Berlin do zmiany stanowiska.
Nowy prezydent Francji komplikuje plany NATO Francja nie zostanie w Afganistanie dłużej niż do końca roku. Zapowiada jednak wsparcie misji w tym kraju na inne sposoby. Taką deklarację zgłosił prezydent Francji Francois Hollande, po rozmowach z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)