Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prostytucja
04.12.2013 20:45

Francja: Klienci prostytutek będą karani grzywną

Autorami projektu są socjaliści i część konserwatywnej opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę, na mocy której osoby korzystające z usług prostytutek będą karane grzywną. Ustawa ma uderzyć w organizacje przestępcze, które przemycają kobiety do Francji i zmuszają je do prostytucji.

Zgodnie z ustawą osoby przyłapane na korzystaniu z usług prostytutek musiałyby zapłacić grzywnę wysokości 1500 euro, a w przypadku recydywy - dwa razy wyższą.

Za przyjęciem projektu głosowało 268 deputowanych, przeciw było 138, 79 wstrzymało się od głosu. W Zgromadzeniu Narodowym zasiada 577 posłów. Ustawa trafi teraz do Senatu, gdzie prawdopodobnie napotka większy opór niż w izbie niższej parlamentu.

Projekt przewiduje też udzielanie pomocy kobietom, które chcą zerwać z prostytucją. W przypadku cudzoziemek - a według danych resortu spraw wewnętrznych jest to między 80 a 90 proc. prostytutek - ustawa pozwałaby na przyznawanie im sześciomiesięcznego, odnawialnego zezwolenia na pobyt we Francji.

Autorami projektu są socjaliści i część konserwatywnej opozycji. Przeciwni tej ustawie byli Zieloni, część opozycyjnej UMP oraz ultraprawicowy Front Narodowy. Poparła ją też część deputowanych partii centrowych, w tym posłowie Unii Demokratów i Niezależnych (UDI).

Autorzy projektu ustawy podczas debaty parlamentarnej zwracali uwagę na fakt, że prostytucja zmieniła się radykalnie, a w 90 proc. kobiety uprawiające ten proceder są cudzoziemkami, które padły ofiarą organizacji przestępczych zajmujących się przemytem ludzi do Francji.

Czytaj więcej w Money.pl
We Francji zatrzymano 45 przemytników broni Chodzi o przerzut od 2009 roku z Bałkanów i Słowacji broni palnej, amunicji i części zamiennych do broni.
Protesty po atakach na francuską minister Paryż i inne miasta Francji były widownią demonstracji przeciwko rasizmowi. Ich powodem stały się mające rasistowskie podłoże ataki skrajnie prawicowego Frontu Narodowego na czarnoskórą minister sprawiedliwości Christiane Taubirę.
Zastraszał i zmuszał kobiety do prostytucji W mieszkaniu i w samochodzie zatrzymanego 37-letniego sutenera zabezpieczono m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz ok. 6 tys. zł.
Tagi: prostytucja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz