Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja demonstruje przeciwko małżeństwom homoseksualnym

0
Podziel się:

Co najmniej dziesiątki tysięcy osób protestowały w niedzielę w centrum
Paryża przeciwko małżeństwom homoseksualnym.

Francja demonstruje przeciwko małżeństwom homoseksualnym
(Brazil2/iStockphoto)

Co najmniej dziesiątki tysięcy osób protestowały w niedzielę w centrum Paryża przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Była to ostatnia tak duża demonstracja przed ostatecznym uchwaleniem projektu ustawy legalizującej we Francji małżeństwa osób tej samej płci.

_ Jest nas 1,4 mln _ - napisali organizatorzy manifestacji na Twitterze. Ich rzecznik Xavier Bongibault powiedział dziennikowi _ Le Figaro _, że na odcinku 8 kilometrów ulice _ są pełne ludzi _. Przed demonstracją policja spodziewała się 150-200 tys. osób.

Poprzednia demonstracja przeciwników małżeństw homoseksualnych zgromadziła 13 stycznia - według policji - 340 tys. osób, a według organizatorów prawie milion ludzi.

Na 5-kilometrowej trasie od Wielkiego Łuku Braterstwa do Łuku Triumfalnego ustawiono gigantyczne ekrany. Na balkonach powywieszano transparenty z napisami: _ Francois (Hollande), nie chcemy twojego prawa _, _ Nie dla gejstremizmu _, _ Chcemy pracy a nie małżeństw homoseksualnych _.

Doszło do kilku incydentów. Żandarmi użyli gazu łzawiącego wobec osób, które próbowały sforsować ogrodzenie i dostać się na Pola Elizejskie.

Uczestnicy protestu chcą przeprowadzenia referendum w sprawie przyjętego w połowie lutego przez Zgromadzenie Narodowe projektu ustawy, która pozwala na legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci. 2 kwietnia projektem zajmie się Senat, gdzie rządząca we Francji lewica ma większość.

Zdaniem przeciwników projektu _ całkowicie niszczy on społeczeństwo, negując naturalne rodzicielstwo _, a _ skutki gospodarcze, społeczne i etyczne będą nieuniknione _.

Choć protest jest apolityczny, to radykalnie prawicowy Front Narodowy zaprosił swoich aktywistów, by wzięli w nim udział. Swoje poparcie wyraził też szef centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) Jean-Francois Cope.

Czytaj więcej w Money.pl
Zalegalizują związki? Napięcie jest ewidentne Według premiera, ważne jest, aby państwo nie było wielkim hamulcowym i żeby państwo nie stanęło nagle na barykadzie, jako awangarda przemian.
Oni popierają małżeństwa homoseksualne Partia kanclerz Angeli Merkel rozważa obecnie rozszerzenie uprawnień, z jakich mogą korzystać pary homoseksualne.
Paryż jest zalany przez protestujących Demonstracja jest protestem przeciw ustawie, której socjalistyczny rząd nadał nazwę Małżeństwo dla wszystkich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)