Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
air france
08.04.2015 07:09

Francja uziemiona. Strajkują kontrolerzy lotów

Największy związek zawodowy domaga się zmian w organizacji pracy i protestuje przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Angelo DeSantis / Flickr (CC BY 2.0))

Około 40 procent odwołanych rejsów. Takie mają być konsekwencje rozpoczynającego się dziś strajku francuskich kontrolerów lotów. Ich największy związek zawodowy domaga się zmian w organizacji pracy i protestuje przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.

Francuska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego wystąpiła do kompanii lotniczych, by odwołały około 40 procent lotów. Ta instrukcja wynika z liczby kontrolerów, którzy zapowiedzieli, że przystąpią do strajku.

Francuskie linie lotnicze Air France, obsługujące między innymi trasy między Polską a Francją, zapowiedziały, że w środę odbędą się niemal wszystkie loty międzykontynentalne.

Gorzej będzie jednak z krótkimi lotami w samej Francji oraz w Europie. Na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle'a utrzymanych zostanie 60 procent takich lotów. Na lotnisku Orly wystartuje tylko co trzeci samolot Air France.

Strajk ma trwać dwa dni. I to jeszcze nie koniec kłopotów dla podróżnych. Kolejne akcje protestacyjne już zostały zapowiedziane na okres od 16 do 18 kwietnia oraz od 29 kwietnia do 2 maja.

Związek zawodowy kontrolerów lotów domaga się rozpoczęcia negocjacji w sprawie organizacji ich pracy. Protestują oni również przeciwko planowanemu przesunięciu wieku emerytalnego w tym zawodzie z 57 do 59 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten strajk będzie kosztował pół miliarda euro Chodzi o zakończony niedawno dwutygodniowy strajk pilotów. To była najdłuższa taka akcja w historii przewoźnika.
Dramatyczna sytuacja. Lotnisko jak wymarłe W całym kraju czterdzieści procent połączeń liniami Air France zostało odwołanych, jednak w niektórych regionach kraju sytuacja wygląda dramatycznie.
Strajk pilotów Air France. Odwołane loty Utrudnienia mają potrwać około tygodnia.
Tagi: air france, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz