Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Hollande wzywa Turcję, aby pomogła Kurdom

0
Podziel się:

Prezydent Francji zażądał od Turcji otwarcia granicy z Syrią, by pomóc Kurdom w Kobane. Według francuskich mediów władze w Ankarze celowo dążą do wyniszczenia jednostek kurdyjskich w starciach z islamistami.

Francja: Hollande wzywa Turcję, aby pomogła Kurdom
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Francuscy wojskowi nie mają wątpliwości - oblegane przez islamskich terrorystów Kobane wpadnie w ich ręce. To tylko kwestia czasu. Kurdowie zaciekle bronią każdego skrawka miasta, co zmusza islamistów do ściągania posiłków z innych rejonów.

Prezydent Hollande idąc śladem wcześniejszych głosów, między innymi emisariusza ONZ w Syrii, wezwał do otwarcia przez Turcję granicy i utworzenia korytarza, którym mogłaby płynąć pomoc dla oddziałów kurdyjskich. Turecki minister spraw zagranicznych kierując się logiką władz w Ankarze uważających Kurdów za wrogów odmówił, twierdząc, że to _ nierealistyczny pomysł _.

Prezydent Francji nie poprzestał tylko na apelach do koalicji o wzmożenie wysiłków w powstrzymaniu islamskiej ofensywy, ale zdobył się na zwrócenie się w stanowczym tonie do Turcji, aby ta otworzyła swoje granice przed Kurdami. Francuska prasa i obecni na miejscu jej komentatorzy nie mają wątpliwości - Ankara prowadzi grę na dwie strony - z jednej jest członkiem koalicji, z drugiej ma swoją kartę antykurdyjską do rozegrania.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja nie pomoże Kobane. ONZ apeluje... Ostatnie wypowiedzi Erdogana są komentowane przez turecką opozycję jako potwierdzenie, że prezydent nie pójdzie na żadne koncesje polityczne w sprawie Kurdów.
Klęska Kurdów w Syrii jest nieunikniona Bojownicy Państwa Islamskiego znów szturmują miasto przy granicy z Turcją.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)