Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Franciszek mówi o chrzczeniu Marsjan

0
Podziel się:

- Gdyby dotarła do nas wyprawa Marsjan i jeden z nich zwrócił się do nas z prośbą o chrzest, co by się stało? - zapytał papież.

Franciszek mówi o chrzczeniu Marsjan
(PAP/EPA)

Kościół musi liczyć się z tym, że wraz z poszerzaniem się granic wszechświata stanie kiedyś w obliczu dylematu: czy należy ochrzcić istoty pozaziemskie.

Wspomniał o tym dziś papież Franciszek, który w czasie porannej mszy w swej rezydencji mówił o Marsjanach.

Duch tchnie kędy chce - przypomniał papież. Wierzący jednak - podkreślił - są stale wystawieni na pokusę, by mu zagradzać drogę. Gdyby jutro dotarła do nas wyprawa Marsjan i jeden z nich zwrócił się do nas z prośbą o chrzest, co by się stało? - pytał papież.

Jego zdaniem, większość wierzących byłaby temu przeciwna. W Kościele katolickim pytanie to padało ostatnio wiele razy.

Dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego, argentyński jezuita Jose Gabriel Funes już kilka lat temu powiedział, że _ życie pozaziemskie nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga _.

Nie wykluczył możliwości udzielania chrztu kosmitom pod warunkiem, że okazaliby się istotami rozumnymi i obdarzonymi wolną wolą. Innymi słowy - posiadali duszę.

_ Jeśli gdzieś jest E.T. (istota pozaziemska), to trzeba go uznać za naszego brata _ - powiedział przed ośmioma laty, w wywiadzie dla Ansy ksiądz José Gabriel Funes. Jego zdaniem możliwe jest to, że w innych systemach słonecznych rozwinęło się życie.

Jeśli E.T. istnieje to jest naszym bratem mówi szef Obserwatorium Astronomicznego w Watykanie ksiądz José Gabriel Funes

_ Myślimy tylko, że wszechświat składa się z miliardów galaktyk i że każda galaktyka ma miliardy gwiazd. Możliwe jest jednak, że są gwiazdy podobne do naszego Słońca i planety podobne do naszej Ziemi _ - podkreślił argentyński jezuita, mianowany przed tygodniem przez Benedykta XVI szefem obserwatorium, znajdującego się w Castel Gandolfo. Zastąpił on księdza Georga Coyne'a, który odszedł po 26 latach na tym stanowisku.

Ksiądz Funes dodał: _ Jeśli istnieją istoty pozaziemskie, dla teologii nie stanowiłoby to problemu, bo także one są stworzeniem Bożym _.

_ - Skory święty Franciszek mówił o bracie wilku, my nie możemy nie mówić o bracie E.T. _ - zauważył znany argentyński uczony, znawca mgławic.

Ujawnił, że watykańskie obserwatorium zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniem planet w innych systemach słonecznych z nadzieją na odkrycie tam śladów życia.

Zapytany zaś o to, kiedy rozpadnie się nasz system słoneczny, ksiądz Funes odparł: _ Czas na to, żeby iść na kawę, jeszcze jest. Nastąpi to za 4 miliardy lat _.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa abpa Wesołowskiego na forum ONZ Watykan przyznał, że jest opóźnienie w postępowaniu wobec polskiego hierarchy, oskarżonego o pedofilię.
Kościół chce się zająć pedofilią na świecie Przewodniczący komisji, arcybiskup Bostonu kardynał Sean O'Malley podkreślił, że pedofilia jest problemem całego Kościoła, a nie tylko niektórych krajów.
"Czego chce ten mały Argentyńczyk" Kardynał Maradiaga, który jest jednym z najbliższych współpracowników papieża, podkreślił, że wyrażana przez niego chęć budowy nowego stylu działalności Kościoła napotyka trudności w samej Kurii Rzymskiej.
Mocne słowa papieża o politykach Franciszek podkreślił w kazaniu, że jeśli politycy zamykają się w swojej grupie, partii, wewnętrznych walkach i faktycznie porzucają swój lud stają się osobami o niewrażliwym sercu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)