Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Franciszek: Dziś mamy trzecią wojnę światową w kawałkach

0
Podziel się:

Papież Franciszek modlił się za ofiary wszystkich konfliktów i o pokój na świecie.

Franciszek: Dziś mamy trzecią wojnę światową w kawałkach
(CPP / Polaris/East News)
bFeXJyUl

Papież Franciszek modlił się za ofiary wszystkich konfliktów i o pokój na świecie. - _ Wydaje się, że można dziś mówić o trzeciej wojnie światowej, prowadzonej _w kawałkach, z przestępstwami, mordami, zniszczeniami"- mówił w czasie mszy, którą odprawił na terenie memoriału poległych w pierwszej wojnie światowej w Redipuglia w północno-wschodnich Włoszech.

W tym roku przypada setna rocznica jej wybuchu. - _ Od 1914 roku do naszych dni na świat pada cień Kaina, tego, który zabił brata i nawet nie płakał z tego powodu _- przypomniał papież. _ - Wyznawał on zasadę: co mnie to obchodzi- tę samą, która przyświeca dziś _planistom terroru, organizatorom starć, a także właścicielom firm zbrojeniowych"- mówił.

Zdaniem papieża, jest to możliwe, _ ponieważ także dziś za kulisami kryją się interesy, plany geopolityczne, żądza pieniędzy i władzy _. _ Jest przemysł zbrojeniowy, który zdaje się być tak bardzo ważny _- dodał papież Franciszek. Apelował o opamiętanie i modlitwę za ofiary konfliktów.

bFeXJyUn

Po mszy papież przekazał obecnym biskupom polowym, także z Polski, lampy pokoju, które zapalą w swoich katedrach, gdy wspominać będą pierwsza wojnę światową i jej ofiary.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież niepopularny w Niemczech i Polsce Najmniej popularne wersje konta papieża to arabskojęzyczna (146 tys. obserwujących), niemieckojęzyczna (206 tys.) oraz polskojęzyczna (251 tys.).
"Romowie ofiarami pogardy i wykorzystywania" _ Pamiętam, jak wiele razy w Rzymie, gdy jechałem autobusem, wsiadali Cyganie. Wtedy kierowca mówił: "uwaga na portfele" _ - wspomina duchowny.
Papież rozpoczął historyczną pielgrzymkę Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: _ Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju. _
bFeXJyUO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)