Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogówka
09.07.2008 14:07

Fotoradar stanie na każdej drodze?

Liczba fotoradarów ma drastycznie wzrosnąć, tak jak kwoty mandatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Do Sejmu wpłynął już projekt tzw. ustawy fotoradarowej, której celem jest stworzenie scentralizowanego systemu kontroli prędkości pojazdów - czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

System ma powstać już w przyszłym roku. Wszystkie fotoradary znajdą się w jednej sieci zarządzanej przez Inspekcję Transportu Drogowego, która przejmie te kompetencje od policji. Zdaniem pomysłodawców, posłów PO, pozwoli to na błyskawiczne karanie łamiących przepisy. Podobne systemy działają we Francji, WB i Niemczech.

Właściciel pojazdu zostanie błyskawicznie zidentyfikowany, specjalny program wyliczy kwotę mandatu i prześle go do właściciela pojazdu. Nie pomoże zasłanianie się tym, że to nie my prowadziliśmy samochód, i tak zostaniemy ukarani mandatem - podaje gazeta. Liczba radarów ma wzrosnąć do 300, potem w 2015 ma wynieść 1000.

Zapłacimy kary administracyjne zamiast mandatu. Będą one znacznie wyższe. Przykładowo za przekroczenie ograniczenia jazdy do 50km/h zapłacimy 1000 złotych, gdy zrobimy to po raz drugi- 2 tysiące. Karane mają być także minimalne przekroczenia prędkości- czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

Koszt realizacji pomysłu wyniesie 200 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: drogówka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz