Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firmy telekomunikacyjne też pomagają służbom

0
Podziel się:

O tym, że koncerny telekomunikacyjne pomagają służbom mówiło się kilka tygodni temu. Teraz okazuje się, że współpraca jest o wiele ściślejsza niż dotychczas sądzono.

Firmy telekomunikacyjne też pomagają służbom
(Pressmaster/Dreamstime)

Niemieckie media publikują kolejne informację na temat elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Z ujawnionych dokumentów wynika, że służby specjalne tych krajów bardzo blisko współpracują z największymi firmami telekomunikacyjnymi.

O tym, że koncerny telekomunikacyjne pomagają służbom mówiło się kilka tygodni temu. Teraz okazuje się, że współpraca jest o wiele ściślejsza niż dotychczas sądzono. Firmy nie tylko umożliwiają agentom dostęp do swoich danych, ale nawet tworzą dla nich specjalne oprogramowanie do śledzenia klientów. Tak wynika z wewnętrznych dokumentów brytyjskiego wywiadu, które ujawnił Edward Snowden, a dotarli dziennikarze telewizji NDR. Na liście firm blisko współpracujących ze służbami znajdują się potężne koncerny jak British Telecom, czy Vodafon.

Służbom mają także pomagać najwięksi operatorzy infrastruktury internetowej, czyli firmy do których należą najważniejsze światłowody.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel za globalną ochroną danych w sieci Kanclerz Niemiec opowiedziała się na łamach "Welt am Sonntag" za zawarciem globalnego porozumienia w sprawie ochrony danych
Wenezuela nie chce już porozumienia z USA Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył że jego kraj zakończył rozpoczęte rozmowy z USA z powodu - jak to ujął - haniebnych wypowiedzi.
UE i USA powrócą do rozmów pomimo PRISM? Dla Polski ważną kwestią w ramach negocjacji z USA jest zniesienie amerykańskich ograniczeń w eksporcie gazu do Unii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)