Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finansowanie mediów publicznych w Polsce. Zdrojewski ostro o propozycji RP

Polskie Radio i TVP od dawna nie mają stabilnego finansowania. Ich kondycja finansowa dramatycznie się pogarsza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jeszcze w tym miesiącu minister kultury i dziedzictwa narodowego będzie rozmawiał z premierem o sytuacji mediów publicznych. Bogdan Zdrojewski zapewnił w Trójce, że przyszłość Polskiego Radia i TVP jest przedmiotem _ autentycznej troski _ rządu.

Zarazem krytycznie odniósł się do projektu zgłoszonego przez Ruch Palikota. Opiera się on na zasadzie finansowania anten i kanałów misyjnych przez radiową Jedynkę i Trójkę oraz telewizyjne programy I i II.

- _ Przyjrzałem się temu pomysłowi i jest nierealny. Ponadto przygotowany jest tylko w podstawowych elementach i nie zawiera pozostałych części, które są niezbędne. Trudno więc w ogóle o tym projekcie mówić projekt _ - twierdzi Zdrojewski.

Polskie Radio i TVP od dawna nie mają stabilnego finansowania. Ich kondycja finansowa dramatycznie się pogarsza. Tymczasem mijają kolejne terminy prezentacji rządowego projektu ustawy medialnej, a dokumentu ciągle nie ma.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki strajk dziennikarzy. Potrwa całą dobę W ramach strajku telewizja i radio zaprzestały nadawania wiadomości, a media nie aktualizują stron internetowych. Jutro nie ukażą się dzienniki.
Grecy pozbawieni mediów. Trwa strajk Z powodu protestów dziś nie będzie programów informacyjnych w radiu i telewizji, a we wtorek nie wyjdą drukowane dzienniki
Rząd steruje mediami. Ma być więcej o... Międzyresortowa grupa odpowiedzialna za rozwiązywanie problemów etnicznych przygotowała plany specjalnych emisji programów.
Tagi: finansowanie mediów publicznych, zdrojewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz