Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finanse partii Palikota zbada prokuratura?

0
Podziel się:
Finanse partii Palikota zbada prokuratura?
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków zarządu krajowego Twojego Ruchu.

Chodzi między innymi o wadliwie działający program e-partia. Na system wspomagający zarządzanie partią ugrupowanie przeznaczyło blisko 2 miliony złotych - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Przemysław Nowak. Zamówiony system nie został dokończony i działa wadliwie. Poza tym według powiadamiającego osoba, która realizowała ten projekt, jest powiązana z władzami partii - dodał Przemysław Nowak.

Podejrzenie popełnienia przestępstwa dotyczy członków zarządu Twojego Ruchu - między innymi Janusza Palikota oraz Artura Dębskiego, który w zeszłym tygodniu opuścił klub parlamentarny partii. Zawiadomienie, skierowane do prokuratury przez byłego członka Twojego Ruchu Janusza Niedźwieckiego, dotyczy _ nadużycia udzielonych uprawnień i wyrządzeniu szkody w wielkich rozmiarach _. Do czynu miało dojść od września 2011 do września 2014 roku.

W piątek z klubu Twojego Ruchu odeszło 12 posłów. W klubie zostało 15 posłów z 40, którzy dostali się do Sejmu po wyborach w 2011 roku

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot chce być "konstruktywną opozycją" Są obszary, w których możliwe jest porozumienie - przekuje szef Twojego Ruchu.
Nowa partia - "Palikot bez ruchu"? Leszek Miller nie obawia się nowej partii. Jego zdaniem _ polska scena polityczna wypełniona jest rozmaitymi tworami bez życia. _
Nowa partia Palikota otrzyma subwencję budżetową? Zmieni się nazwa, statut i władze. Co jeszcze?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)