Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.11.2014 19:13

FIFA pozwała działaczy podejrzany o korupcję

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) podała do sądu działaczy podejrzanych o możliwe zachowania korupcyjne przy wyborze gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Te turnieje odbędą się w Rosji i Katarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gremlin/iStockphoto)

Z opublikowanego przed kilkoma dniami raportu FIFA wynika, że nie doszło do złamania prawa i manipulacji, a niewłaściwych działań dopuściły się pojedyncze osoby. Jednak bez konsekwencji przy głosowaniu. Z kolei autor raportu Michael Garcia oświadczył, że FIFA wybiórczo wybrała i zinterpretowała fakty, wypaczając wnioski zawarte w dokumencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze zatrzymania za korupcję wyborczą 36-letni mężczyzna miał płacić za głosowanie na kandydata na burmistrza Złotoryi 30 złotych.
Areszt za korupcję w polskiej siatkówce. Decyzja Prezesowi i wiceprezesowi PZPS prokuratura zarzuca przyjęcie łapówki w kwocie blisko 1 miliona złotych.
Usłyszał zarzut prania brudnych pieniędzy Duque, jedna z 85 osób podejrzanych w brazylijskiej aferze antykorupcyjnej stulecia dotyczącej m.in. kierownictwa i personelu państwowego koncernu naftowego Petrobras, jest oskarżony o to, że brał udział w wypraniu kwoty równej 3,85 mld dolarów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz