Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fidel Castro nie żyje? Władze Kuby dementują informacje o konferencji

0
Podziel się:

Wczoraj upłynął rok od ostatniego publicznego pojawienia się historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej.

Fidel Castro nie żyje? Władze Kuby dementują informacje o konferencji
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Przedstawiciele Centrum Prasy Międzynarodowej (CPI) w Hawanie, które podlega kubańskiemu MSZ, zdementowali oficjalnie pogłoski o zwołaniu ważnej konferencji prasowej, którym towarzyszyły spekulacje dotyczące stanu zdrowia Fidela Castro.

Różne media zagraniczne, głównie w Miami na Florydzie, rozpowszechniały w ostatnich godzinach pogłoski, iż władze kubańskie zwołały dziś konferencję prasową, na którą zaprosiły przedstawicieli prasy krajowej i zagranicznej, aby zakomunikować jakąś ważna informację. Pogłoskom tym towarzyszyły publikowane w internecie przypuszczenia, że może chodzić o zakomunikowanie światu informacji o zgonie b. prezydenta Kuby, 88-letniego Fidela Castro.

Fidel Castro zrzekł się władzy na rzecz swego młodszego brata Raula w 2006 roku.

W czwartek upłynął rok od ostatniego publicznego pojawienia się historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej. Wziął on wtedy udział w inauguracji hawańskiego studia malarza Alexisa Leyvy - _ Kcho _.

Ostatnie artykuły pióra Fidela Castro ukazały się w kubańskiej prasie w październiku ub. roku. Fidel Castro nie wypowiedział się dotąd publicznie ani słowem na temat przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Hawaną a Waszyngtonem.

Kubański bloger Yohandry Fontana, uważany za zwolennika rządu, odpowiedział w piątek na swym Twitterze _ wszystkim, którzy troszczą się o zdrowie Fidela Castro _: _ Czuje się dobrze, pracuje jak zwykle _. Hiszpańska agencja EFE pisze z Hawany, że wbrew spekulacjom poza granicami Kuby, sytuacja na wyspie _ wydaje się normalna i spokojna _.

Czytaj więcej w Money.pl
Castro uhonorowany Pokojową Nagrodą... Grupa chińskich intelektualistów przyznała Pokojową Nagrodę Konfucjusza, która jest chińską alternatywą dla pokojowego Nobla, Fidelowi Castro, chwaląc wysiłki byłego prezydenta Kuby na rzecz "rozwiązywania międzynarodowych kryzysów" - podają w czwartek media.
Reżim ustępuje? Amnestia dla dysydentów W styczniu mają się odbyć rozmowy m.in. na temat legalnej imigracji.
Pierwsze efekty politycznej odwilży na Kubie Trzech dysydentów uwolniły nieoczekiwanie władze Kuby - poinformowała tamtejsza Komisja Praw Człowieka i Porozumienia Narodowego (CCDHRN).
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)