Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ferie wielkanocne w szkołach. Nauczyciele zaopiekują się dziećmi w dni wolne

0
Podziel się:

Rodzice mogą poprosić, żeby szkoła zapewniła opiekę dzieciom w dni "okołoświąteczne".

Ferie wielkanocne w szkołach. Nauczyciele zaopiekują się dziećmi w dni wolne
(Michal Dyjuk)
bEJAsaRN

Wielki Czwartek i Piątek oraz wtorek po świątecznym poniedziałku to dni bez zajęć edukacyjnych. Rodzice mogą poprosić jednak szkoły o zapewnienie opieki swoim dzieciom.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że w tym celu należy zwrócić się od dyrektora szkoły.

W większości przypadków będzie to wyglądało tak, że jeden czy dwóch nauczycieli przyjdzie do szkoły, aby zaopiekować się nieliczną grupą uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

bEJAsaRP

Joanna Kluzik-Rostkowska poprosiła jednocześnie rodziców o roztropność przy zwracaniu się do szkół o pomoc w opiece. Przy okazji świąt Bożego Narodzenia były przypadki, kiedy zgłaszali oni zainteresowanie taką formą zajęć dla pociech, a potem dzieci nie przychodziły do szkoły, nie informując dyrektora czy nauczycieli o planowanej nieobecności.

Jednocześnie MEN twierdzi, że po ostatnim zamieszaniu w czasie Świat Bożego Narodzenia, teraz szkoły same wychodzą z inicjatywą i bez próśb rodziców organizują opiekę w dni wolne od nauki.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m281766.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-podreczniki-moga-przestac-dzialac-po,66,0,1640514.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) E-podręczniki mogą przestać działać po starcie E-podręczniki mają wejść do szkół od przyszłego roku szkolnego. Problem w tym, że umowy z twórcami mówią jedynie o napisaniu multimedialnych książek, a nie ma mowy o ich utrzymaniu w sieci czy aktualizowaniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m249679.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/men;udostepnilo;w;internecie;czwarta;czesc;naszego;elementarza,217,0,1607641.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MEN pokazało kolejną część elementarza - Konsultacje społeczne tej części potrwają do 11 września - poinformował resort edukacji na swojej stronie internetowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m335054.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pensje-nauczycieli-znow-zadaja-podwyzek,122,0,1730938.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nauczyciele żądają kolejnych podwyżek Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska przypomina, że w ostatnich latach w polskim szkolnictwie były duże podwyżki.
bEJAsaSq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)