Notowania

przestępczość
24.12.2011 11:41

FBI zatrzymało Polaka poszukiwanego za oszustwa

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚ, mężczyzna w sposób nielegalny uzyskał wizę i wyleciał do Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

Amerykańskie FBI we współpracy z polskim CBŚ zatrzymało 35-latka poszukiwanego listami gończymi za oszustwa. Mężczyzna został deportowany z USA do Polski. W Warszawie czekali na niego agenci CBŚ, którzy przewieźli go do Rzeszowa, gdzie stanie przed sądem.

_ - 35-letni Grzegorz K. ukrywał się w Stanach Zjednoczonych. Uciekł tam w związku z oszustwami, jakie popełnił na terenie naszego kraju. Prokuratury i sądy wystawiły za nim w sumie sześć listów gończych _ - poinformował nadkom. Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Dzięki współpracy Centralnego Biura Śledczego KGP i amerykańskiego FBI mężczyzna został zatrzymany i deportowany do Polski. - _ Grzegorz K. miał na swoim koncie między innymi oszustwa i poświadczenia nieprawdy - kiedy grunt zaczął mu się palić pod nogami, uciekł za granicę _ - powiedział Bieniak.

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚ, mężczyzna w sposób nielegalny uzyskał wizę i wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Polscy policjanci skontaktowali się z FBI i dzięki współpracy obu służb mężczyzna został zatrzymany. 35-letni Grzegorz K. został deportowany do Polski. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czytaj o działalności FBI
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/fbi;rozbilo;olbrzymia;siec;hakerow;ktora;zaatakowala;100;krajow,248,0,963832.html) Zaatakowali 100 krajów - 14 mln dolarów strat Rozbudowana sieć hakerów z Estonii spowodowała milionowe straty. Jej likwidacja była największą tego typu akcją w historii cyberprzestępczości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t79412.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chcial;wysadzic;pentagon;i;kapitol;fbi;udaremnila;zamachy,115,0,922227.html) Przygotowywał powtórkę z WTC. Mają go Aresztowany przez agentów FBI mężczyzna jest również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t130130.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zmasowany;atak;na;mfw;fbi;szuka;winnych,159,0,849567.html) Zmasowany atak na MFW. FBI szuka winnych Celem hakerów było zainstalowanie oprogramowania szpiegującego. Nieoficjalnie mówi się o kradzieży danych.
Tagi: przestępczość, FBI, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz