Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
haker
11.02.2015 06:36

FBI wszczęła śledztwo po cyberataku

Hakerzy zamieścili groźby pod adresem amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy i jego rodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Szef FBI James Comey i Barack Obama

FBI wszczęła śledztwo w sprawie włamania na konto na Twitterze amerykańskiego _ Newsweeka _ - poinformował rzecznik Białego Domu. Hakerzy zamieścili groźby pod adresem amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy i jego rodziny.

Grupa, która określa się jako _ cyberkalifat _ zamieściła też wizerunek islamskiego bojownika z zasłoniętą twarzą i napisem _ Je suis Państwo Islamskie _. W ten sposób nawiązano do ataku terrorystycznego na francuska gazetę satyryczną _ Charlie Hebdo _.

_ Podczas, gdy Stany Zjednoczone i ich satelity zabijają naszych braci w Syrii, Iraku i Afganistanie, my niszczymy od wewnątrz wasz system cyberbezpieczeństwa _ - napisali hakerzy.

Ta sama grupa przyznała się również do wcześniejszego włamania na konto twitterowe Sztabu Głównego armii USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Darmowe narzędzie do walki z reklamami w sieci Stworzone przez hakera rozszerzenie przeglądarki Firefox pozwala zwiększyć anonimowość użytkowników internetu.
Obama rozmawiał o stabilizacji rynku ropy Arabia Saudyjska będzie nadal odgrywać swą rolę na globalnym rynku energetycznym i nikt nie powinien oczekiwać zmian jej stanowiska.
Merkel i Obama zaniepokojeni Ukrainą Obama rozmawiał telefonicznie z Merkel w drodze powrotnej do Waszyngtonu z podróży do Indii i Arabii Saudyjskiej.
Nowy problem Białego Domu: drony Dzisiaj rano, agenci służby Secret Service znaleźli rozładowanego quadcoptera na terenie Białego Domu.
Tagi: haker, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz