Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Faszyzm w Polsce. Prokuratura przeprowadziła szereg przeszukań w związku z śledztwem

0
Podziel się:

50 przeszukań w całym kraju w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Faszyzm w Polsce. Prokuratura przeprowadziła szereg przeszukań w związku z śledztwem
(Wojciech Strożyk/Reporter)
bEIMxCHV

50 przeszukań w całym kraju w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu przeprowadzili w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji na zlecenie prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Nikogo nie zatrzymano, ale znaleziono materiały, które mogą zawierać lub zawierają treści propagujące ustrój faszystowski i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych - poinformował PAP rzecznik.

Podczas przeszukań zabezpieczono po kilkadziesiąt komputerów, telefonów komórkowych i innych nośników danych - pendrivów, kart pamięci, dysków przenośnych. Policjanci znaleźli też i zatrzymali kilka tysięcy wlepek, ulotek, plakatów i banerów, kilkaset elementów odzieży oraz kilkaset gazet, zeszytów, książek i fotografii - poinformował Nowak.

bEIMxCHX

Rzecznik prokuratury zaznaczył, że przeszukań dokonano w śledztwie dotyczącym członków organizacji Blood and Honour i jej bojówki Combat18. "Deklaracja programowa tych formacji sprowadza się do dążenia do obalenia demokratycznego ustroju państwa i zastąpienia go ideami narodowego socjalizmu" - poinformował Nowak. Podkreślił, że postępowanie przygotowawcze nie dotyczy działających legalnie na terytorium Polski związków i stowarzyszeń.

Policjanci z CBŚP sprawdzali na wniosek prokuratury, czy osoby te nie posiadały, lub nie przechowywały materiałów z treściami faszystowskimi, nacjonalistycznymi lub rasistowskimi.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec śledztwa ws. lotów do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.
"Sprawa Polańskiego? Żadna rola prezydenta" _ Prezydent RP nie ma w tej kwestii żadnej roli do odegrania, gdyż prawo do ułaskawień dotyczy tylko prawomocnych wyroków sądów polskich, co nie ma miejsca w przypadku Pana Romana Polańskiego _.
Roman Polański w prokuraturze. Będzie ekstradycja? Amerykanie wystąpili do Polski o aresztowanie reżysera, który jest poszukiwany przez Interpol.
bEIMxCIy
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)