Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwo finansowe
27.09.2011 09:07

Fałszywy makler oszukał oferował 60 proc. zyski

Ponad 3,5 mln zł stracili inwestorzy, którzy licząc na szybki i duży zysk powierzyli mu swoje pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Ponad 3,5 mln zł stracili inwestorzy, którzy licząc na szybki i duży zysk powierzyli swoje pieniądze podającemu się za maklera 31-latkowi ze Śląska. Poszkodowanych jest ponad 20 osób z różnych części Polski. Fałszywy makler został aresztowany.

O zatrzymaniu oszusta poinformował oficer prasowy katowickiej policji, Jacek Pytel. Podejrzanego zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Grozi mu nawet osiem lat więzienia i sięgająca 5 mln zł grzywna.

Śledztwo wykazało, że oszust działał około roku, od lipca 2010. Pierwsze sygnały o jego przestępczej działalności dotarły do policji i prokuratury w czerwcu tego roku, gdy okazało się, że inwestorzy nie mogą odzyskać powierzonych 31-latkowi pieniędzy.

Mężczyzna prowadził działalność maklerską bez jakichkolwiek uprawnień. Klientów pozyskiwał w drodze nieformalnych rekomendacji. - _ Twierdził, że jego działalność przynosi zyski sięgające w niektórych przypadkach nawet 60 proc. wpłaconej mu przez klientów kwoty _ - relacjonował Pytel.

Podejrzany namawiał inwestorów do powierzenia mu pieniędzy, obiecując szybki i pewny zysk. Z zainteresowanymi zawierał umowy, zgodnie z którymi miał zarządzać ich finansami. Część środków rzeczywiście inwestował w różne instrumenty finansowe - z różnym skutkiem.

_ - Sprawa wyszła na jaw, gdy klienci zaczęli się wycofywać i rezygnować z usług rzekomego finansisty. Do tej pory ustalono ponad 20 poszkodowanych, którzy - licząc na duże zyski przy minimalnym ryzyku - wpłacili mu łącznie ponad 3,5 mln zł _ - powiedział rzecznik.

Niewykluczone, że liczba pokrzywdzonych jest większa. Fałszywemu maklerowi przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz oszustwa.

Czytaj więcej o oszustwach w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/operator;koparki;liczyl;na;premie;za;nicnierobienie,238,0,906478.html) Za nicnierobienie grozi mu 8 lat więzienia Operator koparki podłączył do komputera pokładowego maszyny podłączył elektroniczne urządzenie fałszujące dane dotyczące jego godzin pracy i zużytego paliwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t111848.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cba;nieprawidlowosci;w;czosnowie;przy;udzielaniu;pomocy;powodzianom,217,0,879065.html) CBA: Przekręty przy pomocy dla powodzian Podczas powodzi w 2010 roku dochodziło do rażących nieprawidłowości przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym przez żywioł - podaje CBA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;w;walbrzychu;jednak;wazne,105,0,815721.html) Wybory w Wałbrzychu jednak ważne Sąd oddalił protest wyborczy jednego z kandydatów na prezydenta. Nie znaleziono dowodów na oszustwa i korupcję.
Tagi: oszustwo finansowe, oszustwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz