Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
17.02.2012 17:55

Fałszywe amerykańskie obligacje skonfiskowane przez włoską policję

Fałszywe amerykańskie obligacje na sumę 6 bilionów dolarów skonfiskowali w Szwajcarii włoscy karabinierzy na polecenie prokuratury z Potenzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andrewmedina/iStockphoto)

Obligacje na sumę 6 bilionów dolarów skonfiskowali w Szwajcarii włoscy karabinierzy na polecenie prokuratury z Potenzy. We Włoszech aresztowano w tej sprawie 8 osób.

Fałszywe obligacje znajdowały się w trzech skrzyniach rzekomo należących do amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Wykrycie gigantycznego oszustwa było możliwe, jak podkreślono, dzięki ścisłej współpracy wymiaru sprawiedliwości obu krajów. Była to jedna z największych w historii operacji tego typu.

Włoskie media podały, że przed rokiem prokuratorzy z Potenzy w regionie Basilicata prowadząc dochodzenie w sprawie przestępczości zorganizowanej i procederu lichwy dowiedzieli się, na podstawie podsłuchów, o ogromnej liczbie amerykańskich obligacji przechowywanych przez firmę zarządzającą powierzonymi jej finansami i papierami wartościowymi w Szwajcarii.

Informacje o tym przekazali szwajcarskim władzom sądowym i wystąpili z wnioskiem o zajęcie skrzyń i obligacji. Skrzynie zostały otwarte przed kilkoma tygodniami, co doprowadziło do _ niesłychanie szokujących rezultatów _, jak przyznał jeden z karabinierów. Okazało się, że zarówno obligacje, wydane rzekomo w 1934 roku przez Rezerwę Federalną, jak i same skrzynie, przywiezione z Hongkongu, są fałszywe.

W wyniku dochodzenia pod kryptonimem _ Vulcanica _, prowadzonego przez stronę włoską w piątek w regionach: Basilicata, Lacjum, Lombardia i Piemont, karabinierzy zatrzymali osiem osób należących do organizacji przestępczej specjalizującej się w międzynarodowych operacjach finansowych na podstawie rzekomych gwarancji amerykańskich obligacji.

Nie wyklucza się nawet, że szajka zamierzała zaoferować obligacje rządowi jednego z krajów mających trudności finansowe albo powierzyć je pośrednikom bankowym lub finansowym, by wyłudzić ogromne sumy pieniędzy.

Zdaniem śledczych grupa przestępcza ma powiązania za granicą, o czym świadczy to, że skrzynie zostały przetransportowane z Azji. Przypuszcza się, że inne fałszywe obligacje mogą znajdować się jeszcze w innych instytucjach finansowych na świecie.

Źródła w prokuraturze w Potenzy nieoficjalnie przedstawiły także inną hipotezę, zgodnie z którą grupa przestępcza mogła być zainteresowana zakupem plutonu.

Czytaj w Money.pl
To on zdecydował o nastrojach inwestorów Nowy włoski premier daje nadzieję na rozwiązanie włoskiego kryzysu. Czyżby inwestorzy zaczęli w to wierzyć?
Włochy pogrążą Francję? "To kolosalne zmartwienie" Oprocentowanie włoskich obligacji znów przekroczyło krytyczny poziom.
Wall Street w dół. Inwestorzy boją się o Włochy Podczas poniedziałkowej sesji na nowojorskiej giełdzie do głosu doszli sprzedający akcje.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz