Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek paliw
16.10.2012 11:24

Fałszowanie paliwa. Policja rozbiła gang

Pięciu mężczyzn zamieszanych w handel podrabianym paliwem i pranie brudnych pieniędzy zatrzymali szczecińscy policjanci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Pięciu mężczyzn zamieszanych w handel podrabianym paliwem i pranie brudnych pieniędzy zatrzymali szczecińscy policjanci. Czterech z zatrzymanych trafiło do aresztu - wśród nich szef grupy - poinformowała policja.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni kupowali olej opałowy, który następnie był odbarwiany i dystrybuowany na terenie całego kraju jako pełnowartościowy olej napędowy. Gang do swojej działalności wykorzystał nazwę działającej od lat innej firmy paliwowej i sfałszował dokumenty umożliwiające podjęcie działalności gospodarczej.

Fałszywa firma działała do 2009 r. do 2010 r. W tym czasie sprzedała taką ilość paliwa, że skarb państwa na samej akcyzie stracił około 5 mln zł. Fałszywa firma została namierzona w 2010 r. po kontroli dokumentów w legalnie działającej firmie paliwowej. Wtedy wyszło na jaw, że funkcjonuje inna firma dostarczająca paliwo i posługująca się tą samą nazwą.

Policjanci ze Szczecina zatrzymali podejrzanych w kilku miejscach kraju. Mężczyznom m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Czwarta podwyżka cen paliwa w tym roku Łącznie od stycznia ceny wzrosły o ponad 20 procent.
Wyłudzili od państwa 65 mln złotych. Jak? Są pierwsze zatrzymania w aferze, związanej z nielegalnym handlem olejem napędowym z Białorusi.
Tanieje paliwo na stacjach. Na długo? Tanieje paliwo na stacjach, ale ostatnie podwyżki w hurcie wskazują, że taki tren raczej długo się nie utrzyma.
Tagi: rynek paliw, paliwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz