Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fałszerstwo pieniędzy. Rekordowa konfiskata monet euro we Włoszech

0
Podziel się:

Podczas rewizji na południu Włoch znaleziono 306 tysięcy fałszywych monet o nominale 1 i 2 euro. Do Italii dotarły w kontenerze statku, który przypłynął do portu w Neapolu.

Fałszerstwo pieniędzy. Rekordowa konfiskata monet euro we Włoszech
(Wojciech Strożyk/Reporter)

We Włoszech policjanci i karabinierzy dokonali w piątek największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Były one wybijane w Chinach. Rozbito włosko-chiński gang, aresztując 12 osób.

Podczas rewizji na południu Włoch znaleziono 306 tysięcy fałszywych monet o nominale 1 i 2 euro. Do Italii dotarły w kontenerze statku, który przypłynął do portu w Neapolu. Fałszywe pieniądze opisane były w dokumentach transportu jako materiały budowlane.

Nawet funkcjonariusze, którzy prowadzili śledztwo pod kryptonimem _ Shanghai Money _, przyznali, że monety były tak dobrze podrobione, że różnice są praktycznie niedostrzegalne gołym okiem.

Przyjmowały je również bez problemu dystrybutory papierosów.

To drugi w ostatnim czasie cios w fałszerzy pieniędzy. Niedawno włoska policja rozbiła wielki gang z Neapolu, stojący za wprowadzeniem na światowy rynek 90 procent podrobionych banknotów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Burmistrz Wenecji aresztowany. Są zarzuty Do aresztu trafili weneccy radni, szef wydziału infrastruktury w zarządzie miasta oraz przedsiębiorcy, a śledztwem objęto łącznie około 100 osób.
Nowy rząd we Włoszech. Połowa to kobiety Desygnowany na premiera Włoch Matteo Renzi poinformował dziś prezydenta Giorgio Napolitano o utworzeniu rządu. Połowę jego składu stanowić będą kobiety.
Włochy: parlament może być tańszy Nawet o miliard euro można obniżyć koszty utrzymania włoskiej Izby Deputowanych.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)