Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fabryka ukraińskiej firmy Roshen w Lipiecku wznowiła pracę

0
Podziel się:

W marcu władze Ukrainy oskarżyły stronę rosyjską o "faktyczną konfiskatę" fabryki w Lipiecku. Zgodnie ze wspólnym komunikatem ukraińskiego MSZ i ministerstwa handlu do fabryki wtargnęła rosyjska policja i bez żadnych przyczyn nakazała wstrzymać produkcję.

Fabryka ukraińskiej firmy Roshen w Lipiecku wznowiła pracę
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Fabryka słodyczy Roshen w Lipiecku na zachodzie Rosji, należąca do prowadzącego w sondażach przedwyborczych na Ukrainie Petro Poroszenki, wznowiła dzisiaj pracę - powiedział dyrektor generalny zakładów Konstantin Wachonin agencji Interfax.

Wachonin oświadczył, że rozwiązano większość problemów związanych ze wznowieniem pracy i wypłatą pensji pracownikom. - _ Nasi pracownicy otrzymają wynagrodzenie zgodnie z grafikiem 15 kwietnia _ - zapewnił.

W marcu władze Ukrainy oskarżyły stronę rosyjską o _ faktyczną konfiskatę _ fabryki w Lipiecku. Zgodnie ze wspólnym komunikatem ukraińskiego MSZ i ministerstwa handlu do fabryki wtargnęła rosyjska policja i bez żadnych przyczyn nakazała wstrzymać produkcję.

Ukraińskie ministerstwa uznały, że wydarzenia w Lipiecku są kontynuacją politycznie motywowanej kampanii przeciwko ukraińskiemu inwestorowi. Przypomniały, że latem ubiegłego roku Rosja wprowadziła zakaz importu wyrobów Roshena produkowanych na Ukrainie.

Ja informuje Interfax, sąd w Moskwie w ramach śledztwa przeciwko Roshenowi zamroził w marcu jego konta w Federacji Rosyjskiej. Z pozwem przeciwko Roshenowi wystąpił rosyjski producent słodyczy, domagając się 2,4 mld rubli za bezprawne - jak twierdził - korzystanie ze znaków towarowych. Wówczas w fabryce w Lipiecku wstrzymano produkcję.

Petro Poroszenko, właściciel firmy Roshen i były szef ukraińskiej dyplomacji, startuje w wyborach prezydenckich na Ukrainie, wyznaczonych na 25 maja. Według sondaży uchodzi za faworyta.

Czytaj więcej w Money.pl
Zlikwidowali największą fabrykę amfetaminy Fabryka znajdowała się w powiecie nowodworskim. - _ Tak wyposażonej fabryki w kraju jeszcze nie zlikwidowano _ - oceni rzecznik KSP Mariusz Mrozekł.
Japończycy zamykają fabrykę telewizorów Zatrzymanie produkcji oznacza zwolnienia pracowników - poinformował Rafał Zawojek z Funai Electric Europe Sp. z o.o.
Zamieszki na budowie fabryki Samsunga Powodem była kłótnia między jednym ze strażników a robotnikiem, który zbyt późno stawił się do pracy.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)