Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ewakuowano Kapitol. Zagrożenie było realne?

0
Podziel się

Policja usunęła wszystkich urzędników i pracowników oraz pobliskie instytucje i urzędy, gdy w zamkniętej przestrzeni powietrznej nad Waszyngtonem pojawił się niewielki samolot.

Ewakuowano Kapitol. Zagrożenie było realne?
(Noclip/Wikipedia)
bDZPgqMR

Ewakuację Kapitolu, Biblioteki Kongresu i Sądu Najwyższego USA zarządzono, gdy kontrolerom lotów nie udało się nawiązać kontaktu w pilotem samolotu. To standardowa procedura w takich sytuacjach.

Gdy tylko udało się nawiązać kontakt z pilotem, a maszyna, w asyście dwóch myśliwców F-16, opuściła zamkniętą przestrzeń i wylądowała na lotnisku Mount Airy w Północnej Karolinie, alarm odwołano. Pracownicy i goście powrócili do budynków.

Władze poinformowały, że agenci Secret Service, służby zajmującej się m.in. ochroną prezydenta USA, przesłuchali pilota samolotu. Zapewniły także, że incydent, który był prawdopodobnie wynikiem pomyłki pilota, nie miał wpływu na bezpieczeństwo w Białym Domu. W tym czasie prezydent Barack Obama grał w golfa w bazie wojskowej w stanie Maryland.

bDZPgqMT
Czytaj więcej w Money.pl
Latająca forteca. Zobacz Air Force One od środka Air Force One to kryptonim nadawany każdemu amerykańskiemu samolotowi, którym lata aktualny Prezydent Stanów Zjednoczonych. Do dyspozycji są zawsze dwa samoloty Air Force One i Two.
Sierżant z USA uwolniony po 5 latach u talibów Siły specjalne USA przejęły Bergdahla we wschodnim Afganistanie w ramach operacji, której nie towarzyszyły żadne akty przemocy.
bDZPgqNu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)