Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ewakuacja współpracowników Janukowycza. Kierunkiem Rosja

0
Podziel się:

Zarówno Dobkin jak i Kernes są ważnymi sojusznikami Wiktora Janukowycza, którego w sobotę Rada Najwyższa Ukrainy pozbawiła prezydenckiej władzy.

Ewakuacja współpracowników Janukowycza. Kierunkiem Rosja
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Szef charkowskiej administracji obwodowej (wojewódzkiej) Mychajło Dobkin i burmistrz Charkowa Hennadij Kernes, sojusznicy Wiktora Janukowycza, opuścili Ukrainę i udali się do Rosji - poinformowały ukraińskie służby graniczne.

Zarówno Dobkin jak i Kernes są ważnymi sojusznikami Wiktora Janukowycza, którego w sobotę Rada Najwyższa Ukrainy pozbawiła prezydenckiej władzy. Parlament wyznaczył też datę wcześniejszych wyborów prezydenckich na 25 maja.

Dobkin był jednym z inicjatorów zwołania na sobotę zjazdu deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów kraju, przygotowanego przez tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie.

Ukraiński Front powstał 1 lutego podczas zjazdu podstawowych organizacji rządzącej Partii Regionów w Charkowie. Ogłoszono wówczas, że celem jego działalności jest _ oczyszczenie ziemi ukraińskiej od okupantów _, co odebrano jako zapowiedź walki z przeciwnikami władz, opowiadającymi się za zbliżeniem Ukrainy z Zachodem.

Front utworzyły organizacje prorosyjskie z Charkowa i innych miast wschodniej i południowej Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Domagają się ochrony dla Rosjan na Ukrainie MSZ Federacji Rosyjskiej wyraziło oburzenie z powodu ostrzelania na Ukrainie kierowanego przez obywatela Rosji busa z turystami z Białorusi
Duma gotowa do dialogu z władzami Ukrainy - Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza - mówi Leonid Słucki, rosyjski polityk.
Moskwa zaskoczona decyzją Ukrainy Jak informują rosyjskie agencje - Kijów wycofał się z emisji euroobligacji o wartości 2 miliardów dolarów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)