Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ewa Kopacz na Kongresie Kobiet: Chcemy sprawiedliwości

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu zadeklarowała, że w wyborach do europarlamentu będzie głosowała na kobiety.

Ewa Kopacz na Kongresie Kobiet: Chcemy sprawiedliwości
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Będę głosować na kobiety w wyborach; nie dlatego, że są kobietami, ale dlatego, że są dobre w tym co robią - mówiła na Kongresie Kobiet marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Kopacz jest gościem drugiego dnia Kongresu Kobiet, który od piątku odbywa się w Warszawie.

Marszałek Sejmu zadeklarowała, że w wyborach do europarlamentu będzie głosowała na kobiety; zapowiedziała również, że będzie wspierała kandydatki, które będą chciały zaistnieć w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych. _ - Kobiety nie chcą postawić świata do góry nogami, ale chcą sprawiedliwości. Żeby w człowieku widzieć człowieka i żeby ten człowiek był widziany przez pryzmat jego dokonań, jego talentów, niekiedy jego wad _ - mówiła Kopacz.

Przekonywała, że po takim spotkaniu jak Kongres Kobiet, w świat powinien pójść wyraźny sygnał, że kobiety w Polsce nie mają w swoich sercach i głowach szklanego sufitu, one ten sufit już dawno rozbiły. - _ Ten szklany sufit to nic innego jak nasza mentalność, która odbiera nam szansę, wtedy kiedy te szanse przed nami stają _ - mówiła. _ - Dzisiaj nasze szanse w polityce są oparte na naszych kompetencjach, są oparte na naszej wiedzy i determinacji. Wtedy, kiedy trzeba okazać emocje, to się ich nie wstydzimy. Wtedy, kiedy trzeba stanowczo zająć stanowisko, to potrafimy mówić poważnym i stanowczym głosem. Kiedy chcemy zaistnieć w polityce, jesteśmy do tego dobrze przygotowane _ - mówiła Kopacz.

Przypomniała, że dziś mamy 125 parlamentarzystek na 560 posłów i senatorów. Zwróciła uwagę, że choć na listach wyborczych było 42 proc. kandydatek, mandat zdobyło tylko 22 proc. - _ Pewnie były różne przyczyny, może znalazły się na zbyt odległych miejscach, może też nie potrafiły uwierzyć w to, że nie mogą mieć wątpliwości, kiedy już podjęły decyzję _ - powiedziała marszałek Sejmu.

Przyznała, że kobiety często mają wiele wątpliwości, które powstrzymują je przed wkroczeniem w świat polityki: zastanawiają się, czy sobie poradzą, czy są wystarczająco kompetentne, czy podołają łączeniu kariery z obowiązkami domowymi.

_ - Nie odbierajmy sobie tej szansy na poziomie decyzji. Decydujmy się i podejmujmy te wyzwania, bo to dla nas ważne nie tylko dla nas kobiet, ale dla naszej polskiej polityki, dla całego życia społecznego _ - zachęcała Kopacz.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Kongresie Kobiet debatują o równości Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem _ Wspólnota, równość, odpowiedzialność _.
Ewa Kopacz zachęca studnetów do... _ - To w rękach tych młodych ludzi, którzy za chwilę nas zastąpią, jest budowanie demokracji _ - przekonuje marszałek sejmu.
Marszałek Sejmu nie wybiera się do Kijowa W radiowej Trójce Ewa Kopacz wyraziła pogląd, że nie poleci tam też prezydium sejmowej komisji spraw zagranicznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)