Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ewa Kopacz o wynikach wyborów na Ukrainie

0
Podziel się:

- Jeśli będzie dość szybko utworzony rząd, to jest szansa na bardzo szybkie reformy, które zapowiadał prezydent Poroszenko.

Ewa Kopacz o wynikach wyborów na Ukrainie
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Wynik wyborów parlamentarnych na Ukrainie świadczy o tym, że wygrały siły proeuropejskie i prorozwojowe - powiedziała premier.

_ - Jeśli po tych wynikach wyborów będzie dość szybko utworzony rząd, to jest szansa na bardzo szybkie reformy, które zapowiadał prezydent Poroszenko _ - powiedziała Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Olsztynku (woj. warmińsko-mazurskie) w odpowiedzi na pytanie o komentarz do wyników wczorajszych wyborów na Ukrainie.

Podkreślała, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko widzi potrzebę takich reform, a mówił o tym m.in. podczas niedawnego spotkania z nią w Mediolanie (podczas szczytu ASEM). _ - Dzięki takiej władzy, jeśli uda się stworzyć rząd, reformy (na Ukrainie) będą na pewno przyspieszać _ - dodała szefowa polskiego rządu.

W przedterminowych wyborach na Ukrainie zwyciężyły ugrupowania prozachodnie. Po podliczeniu przez CKW w Kijowie ponad 45 proc. protokołów z komisji wyborczych Front Ludowy obecnego premiera Arsenija Jaceniuka ma 21,6 proc. głosów i utrzymuje niewielką przewagę nad Blokiem Petra Poroszenki z poparciem wynoszącym 21,47 proc.

Samopomoc zdobyła dotychczas 11,13 proc. głosów, wywodzący się z Partii Regionów Blok Opozycyjny 9,7 proc., populistyczna Radykalna Partia 7,3 proc., zaś Batkiwszczyna - 5,7 proc.

Zgodnie z danymi CKW pozostałe ugrupowania na razie nie trafiają do Rady Najwyższej. Bliska 5-procentowego progu wyborczego jest Swoboda, której wynik wynosił przed południem 4,6 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Są pierwsze sondażowe wyniki Najniższą frekwencję odnotowano w obwodach ługańskim i donieckim, gdzie trwa konflikt zbrojny.
Odważne plany prezydenta Ukrainy. Co dalej? Petro Poroszenko liczy, iż konsultacje w sprawie utworzenia koalicji parlamentarnej rozpoczną się już jutro i zakończą w ciągu 10 dni.
Aleksander Kwaśniewski o wynikach sondaży Wyniki wyborów są dobre dla Ukrainy, bo dają możliwość stworzenia silnej koalicji proeuropejskiej - ocenił były prezydent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)