Notowania

junker
18.11.2014 20:21

Eurosceptycy chcą odwołania Komisji Junckera

Zgłosili oni wniosek o wotum nieufności wobec zespołu Jean Claude Junckera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

Eurosceptycy w Parlamencie Europejskim chcą odwołania nowej Komisji Junkera. Zgłosili oni wniosek o wotum nieufności wobec zespołu Jean Claude Junckera. Powodem jest afera _ Luxleaks _, która obnażyła kontrowersyjne praktyki podatkowe Luksemburga, w czasie gdy premierem tego kraju był obecny szef Komisji.

Wniosek o wotum nieufności złożyła frakcja Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej, do której należy m.in. partia UKIP Nigela Farage'a oraz włoski Ruch Pięciu Gwiazd. Przedstawiciel tej drugiej partii europoseł Marco Zanni oświadczył, że _ skandal 'LuxLeaks' pokazuje, że szef Komisji w swoim politycznym życiu zawsze działał na rzecz bogacenia się swojego kraju za plecami europejskich partnerów i niezgodnie z duchem Unii i Wspólnoty jaką chce reprezentować _.

Eurosceptycy domagają się kolejnej debaty na temat działań Junckera oraz głosowania nad odwołaniem całej Komisji.

Na takie żądania zareagował Manfred Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji w Parlamencie Europejskim. Na jednym z portali społecznościowych napisał , że wotum nieufności osłabiłoby zarówno Komisję jak i Unię jako całość, dlatego chadecy _ na to nie pozwolą _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: junker, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz