Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europoseł Paweł Kowal: próba pacyfikacji na Ukrainie pod osłoną igrzysk

0
Podziel się:

Zdaniem europosła, należy opracować nowy Plan Marshalla.

Europoseł Paweł Kowal: próba pacyfikacji na Ukrainie pod osłoną igrzysk
(Piotr Blawicki/East News)
bETMjssB

Paweł Kowal (Polska Razem) podkreślił, że ostatnie miesiące nie przyniosły żadnej konkretnej propozycji wsparcia dla Ukrainy, zarówno ze strony UE, jak i USA, dlatego teraz Unia i Stany Zjednoczone będą się z goryczą przyglądać sytuacji.

Zdaniem europosła, należy opracować _ Plan Marshalla _ dla Ukrainy. _ - Potrzebny jest całościowy plan, w którym Ukraińcy zobaczą konkretne propozycje UE i USA, a sami zobowiążą się do reform _ - powiedział eurodeputowany Polski Razem.

Podkreślił, że sytuacji na Ukrainie nie da się rozwiązać siłą, przy użyciu oddziałów milicji Berkut. Dlatego trzeba apelować do władz ukraińskich o niestosowanie siły, a do UE o przedstawienie Ukrainie konkretnej propozycji wsparcia - ocenił.

bETMjssD

_ - Ukraińcy chcą być w Europie, a nie w nowym Związku Radzieckim. Pewien Rubikon został już przekroczony. Manifestanci są zdeterminowani. Pozostaje im tylko żądać dymisji prezydenta _ - powiedział Kowal. Ostrzegł, że im więcej będzie ofiar w Kijowie, _ tym większy będzie gniew demonstrantów _.

W trwających w Kijowie antyrządowych zamieszkach zginęło sześć osób, a ponad 100 zostało rannych. Oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut podeszły pod barykady na Majdanie Niepodległości. Zamknięte zostało metro.

Czytaj więcej w Money.pl
Puszczają oddziałom Berkutu kabarety Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.
"Ukraińska opozycja dąży do zaognienia sytuacji" MSZ Rosji wyraziło w poniedziałek zaniepokojenie z powodu dążenia sił opozycyjnych na Ukrainie do - jak to ocenił resort - jeszcze większego zaognienia sytuacji w tym kraju.
Zabawa na Majdanie. Życie kulturalne kwitnie Demonstranci w Kijowie w jednym z zajętych budynków stworzyli bibliotekę i kino; ostatniej nocy niedzielę można było w nim też wysłuchać improwizowanego koncertu.
bETMjste
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)