Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Europa traci 65 mld euro na cyberprzestępczości

0
Podziel się:

10 milionów zainfekowanych komputerów bierze udział w przestępstwach internetowych.

Europa traci 65 mld euro na cyberprzestępczości

Straty będą coraz większe. Codziennie armia nawet 10 milionów zainfekowanych komputerów, tak zwanych zombi, bierze bowiem udział w w przestępstwach internetowych - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

Maszyny te pracują dla włamywaczy, spamerów oraz handlarzy danymi osobowymi - pisze gazeta.

Specjaliści ostrzegają, że przedsiębiorcy internetowi powinni się mieć na baczności. W ostatnim czasie ofiarą cyberprzestępców padł polski hipermarket internetowy Max24.pl. Sklep szacuje straty na około 1,2 miliona złotych.

Europejska gospodarka traci już 65 miliardów euro rocznie na cyberprzestępczościEksperci uważają, że nie ma co liczyć na skuteczne śledztwo policji w tej sprawie. Zasoby, jakimi dysponuje policja i prokuratura, są bowiem zbyt małe w porównaniu do możliwości przestępców.

Szacuje się, że najwięcej komputerów-zombi znajduje się w Brazylii, Niemczech, we Włoszech i w Turcji. Kryminaliści wykorzystują je i są w stanie zdalnie wydawać im polecenia. Codziennie rozsyłają w ten sposób około 130 miliardów e-maili ze spamem, fałszywymi witrynami, służącymi do wykradania danych lub złośliwymi programami.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)