Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
02.06.2012 14:00

Euro 2012 z pomocą żołnierzy. Czym się będą zajmować?

Ponad trzy tysiące żołnierzy, będzie wspierać służby podległe MSW w czasie rozgrywek piłkarskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

*Wojsko pomoże służbom w czasie Euro 2012. Ponad trzy tysiące żołnierzy, będzie wspierać służby podległe MSW w czasie rozgrywek piłkarskich. Kolejnych 9,5 tysiąca będzie w gotowości na wypadek kryzysu nie związanego z turniejem. *

- _ Pomoc armii w czasie mistrzostw podzielono na pięć obszarów _- tłumaczy szef Sztabu Generalnego Miechysław Cieniuch. To: opieka medyczna, bezpieczeństwo i porządek publiczny, ratownictwo w sytuacjach nadzwyczajnych, przeciwdziałanie terroryzmowi i zarządzanie kryzysowe.

Najważniejszym i samodzielnym zadaniem wojska w czasie rozgrywek sportowych, będzie ochrona przestrzeni powietrznej w czasie meczów._ - W tym czasie będą obowiązywały restrykcyjne przepisy wobec małych samolotów czy motolotni lub innych lekkich urządzeń latających _ - mówi generał Cieniuch.

Wzmożona kontrola polskiego nieba, nie oznacza paraliżu . Samoloty pasażerskie będą normalnie latać wyznaczonymi korytarzami powietrznymi. Podobnie będzie w przypadku pogotowia lotniczego czy samolotów o statusie HEAD, które przewożą ważne osobistości.

Specjalną rolę w czasie Euro będą też pełnić żandarmi. Od wczoraj mają takie same uprawnienia, jak policja. Pojawią się wszędzie tam, gdzie będzie trzeba wspomóc funkcjonariuszy w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. Niech więc nikogo nie zdziwi na ulicy para żandarm - policjant, w czasie niektórych meczów.

Czytaj więcej w Money.pl
Niebo na Euro 2012 pod specjalnym nadzorem Od 7 czerwca do 2 lipca wojsko uruchamia dodatkowe całodobowe dyżury obrony powietrznej na Euro 2012.
Angielscy policjanci na Euro 2012. To ich cel 24-osobowa ekipa brytyjskich policjantów weźmie udział w Euro w Polsce i na Ukrainie.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz