Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012. Od początku imprezy zatrzymano już 153 cudzoziemców

0
Podziel się:

Podczas Euro w miastach gospodarzach spadła liczba kradzieży, włamań, rozbojów i bójek.

Euro 2012. Od początku imprezy zatrzymano już 153 cudzoziemców
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Podczas pierwszych 10 dni mistrzostw Europy w piłce nożnej policja zatrzymała w związku z incydentami 153 cudzoziemców. Z danych MSW wynika, że najwięcej wśród nich było Rosjan - 92 i Chorwatów - 16.

Jak poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, od 8 do niedzieli 17 czerwca br. policja zatrzymała w sumie 515 osób. Przeważali wśród nich Polacy - zatrzymano 362 obywateli naszego kraju.

_ - Wśród 153 zatrzymanych cudzoziemców było 92 Rosjan, 16 Chorwatów, 15 Irlandczyków, 11 Białorusinów, pięciu Łotyszów, trzech obywateli Rumunii, dwóch Hiszpanów, dwóch Serbów, dwóch Niemców, a także obywatele: Indii, Węgier, Australii, Portugalii i Holandii _ - dodała Woźniak. Zaznaczyła równocześnie, że biorąc pod uwagę ilość kibiców, którzy oglądali mecze - nie jest to duża liczba.

Z policyjnych statystyk wynika też, że najwięcej cudzoziemców zatrzymano w Warszawie, gdzie 12 czerwca doszło do incydentów w związku z meczem Polska-Rosja. Tego dnia zatrzymano 84 Rosjan, pięciu Łotyszów, 11 Białorusinów, dwóch Hiszpanów, Węgra i obywatela Indii.

Równocześnie, jak poinformowała Woźniak, w miastach - gospodarzach Euro mimo ogromnej liczby kibiców - w porównaniu z tym samym okresem 2011 r.- spadła liczba kradzieży, włamań, rozbojów i bójek. Wyjątkiem jest tu Warszawa, gdzie było nieznacznie więcej kradzieży (od 8 - 17 czerwca 2011 r. - 504, w tym roku - 517) i bójek (w 2011 r. - 8, obecnie 25).

Z danych MSW wynika ponadto, że podczas dni turniejowych ruch na granicach wynosił średnio od 110 do 115 tys. osób (w dni normalne to 95-97 tys. osób). Na granicy wewnętrznej UE strażnicy graniczni począwszy od 4 do 17 czerwca zatrzymali w sumie 5 cudzoziemców - w tym 1 obywatela Ukrainy, 1 obywatela Hiszpanii, 1 obywatela Litwy, 1 obywatela Pakistanu oraz jednego bezpaństwowca.

Przyczyną był m.in. brak dokumentu podróży. Na granicy zewnętrznej zatrzymano w sumie 13 osób. Najwięcej obywateli Ukrainy. Z kolei 87 cudzoziemcom odmówiono wjazdu. - _ Najczęstszymi przyczynami był brak ważnych dokumentów podróży, m.in. wizy _ - dodała Woźniak.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowa frekwencja w strefach kibica Zobacz ile osób bawiło się wczoraj podczas meczy w Warszawie i we Wrocławiu.
Burdy po meczu. Policja zatrzymała 11 osób Najpierw doszło do bójki między kibicami. Kiedy interweniowała policja, poleciały butelki w kierunki funkcjonariuszy.
Ta ambasada otrzymuje "bardzo miłe maile" 84 proc. zagranicznych kibiców i turystów pozytywnie ocenia organizację Euro w Polsce.
Prezydent Warszawy tłumaczy, dlaczego nie zakazała marszu Rosjanom _ - Opozycja częściowo świadomie wprowadza w błąd, najśmieszniejszy był argument pana Czarneckiego _ - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)