Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
erytrea
22.01.2013 07:54

Erytrea: Wojsko i czołgi otoczyły ministerstwo informacji

Niepotwierdzone doniesienia mówią o przejęciu resortu przez buntowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SIPA/EAST NEWS)

Wojsko wspierane przez czołgi otoczyło w poniedziałek gmach ministerstwa informacji w stolicy Erytrei, Asmarze - donoszą światowe agencje. Niepotwierdzone doniesienia mówią o przejęciu resortu przez buntowników.

Na kilka godzin zamilkł sygnał państwowej telewizji Eri-TV. Ale wieczorem stacja znów nadawała swój program. W międzyczasie buntownicy mieli rozpowszechnić komunikat wzywający do uwolnienia więźniów politycznych.

Według BBC w mieście panuje spokój i nie padły żadne strzały. Resort informacji kontroluje wszystkie media i wiadomości w kraju; prasa niezależna jest nielegalna, a korespondenci zagraniczni są niepożądani przez władze. Dlatego też na zewnątrz docierają jedynie szczątkowe informacje.

Przywoływany przez AFP dyplomata w Nigerii twierdzi, że w budynku ministerstwa przebywa teraz około 200 zbuntowanych żołnierzy.

Erytrejski dziennikarz Amanuel Ghirmai, pracujący w Paryżu dla niezależnego radia Erena precyzuje, że około stu żołnierzy rano dokonało szturmu na ministerstwo. _ Nie wiemy, kto kieruje ruchem _ - mówił.

Zacytował jednak nadany przez buntowników komunikat: _ Uwolnimy wszystkich więźniów politycznych i dezerterów. Sprawimy, że wejdzie w życie konstytucja _.

Erytrea należy do najbardziej izolowanych państw świata. Po secesji od Etiopii w 1991 roku oba kraje stoczyły wojnę o granicę. W 2009 roku ONZ nałożył na Erytreę embargo, zarzucając jej wspieranie somalijskiej rebelii.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko pomoże. Zbuduje most, dostarczy prąd Wydzielenie takich zespołów w ramach istniejących jednostek inżynieryjnych zapowiedział pod koniec roku premier Donald Tusk.
Interwencja w Mali będzie jeszcze większa? Minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian zapowiedział dzisiaj, że liczebność francuskich sił interwencyjnych w Mali może przekroczyć zakładane początkowo 2500 żołnierzy.
Tagi: erytrea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz